Ніяких цар-балконів, кондиціонерів і утеплень. У Києві розробили програму відновлення фасадів історичних будинків

Автор: Галина Ворона
17:14 08.02.2022

Депутати фракції “Європейська Солідарність” у Київраді напрацювали проєкт рішення, який забороняє прибудову, зміну форми вікон і балконів, а також установку кондиціонерів на фасадах об’єктів культурної спадщини. Це дозволить відновити естетичний вигляд історичних будинків, які були понівечені балконами та кондиціонерами.

Ніяких цар-балконів, кондиціонерів і утеплень. У Києві розробили програму відновлення фасадів історичних будинків

Як розповів співавтор проєкту рішення, голова фракції “ЄС” у Київраді Володимир Прокопів, документ передбачає низку першочергових заходів по відновленню фасадів об’єктів культурної спадщини, що розміщені у центральному історичному ареалі міста Києва. Мова йде про незаконні добудови, зміни форми вікон і балконів на фасадах архітектурних пам’яток.

Власникам таких “надбудов” даватиметься рік на демонтаж. Опісля виконавчий орган буде виписувати штраф і «”Київблагоустрій” повертатиме будівлі історичний вигляд.

Відтак, передбачено заборону розміщення систем кондиціонування повітря, якщо вони псують архітектурний вигляд історичної будівлі. Також не допускається утеплення та скління існуючих балконів і лоджій, їхня добудова, розширення чи скління. Під заборону також підпадає розширення існуючих віконних і балконних прорізів, зміна форм і кольорів віконних рам і балконних дверей.

Наш проєкт рішення є першою ластівкою приведення історичного центру та історичних будівель до ладу. Сьогодні багато мафів і надбудов паразитують на історичних будівлях, псуючи їхній фасад. Яскраві приклади – будівлі на Богдана Хмельницького, Городецького, Заньковецької тощо. І ми бачимо це ганебне явище. Це потворить центральну частину Києва, та й столицю загалом. Ми працювали майже два роки з експертами, урбаністами та громадськими активістами над цим документом», – зазначає депутат “ЄС” у Київраді Владислав Турець.

Депутати постійної комісії Київради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою одноголосно підтримали відповідний проєкт рішення. Також ініціативу депутатів “ЄС” мають розглянути на комісії з питань охорони культурної спадщини.

Читайте також: Має бути естетично! Монстри-балкони та кондиціонери на фасадах будинків у центрі можуть зникнути

Нагадаємо, пам’ятку архітектури в центрі міста “прикрасили” надбудовою, але небайдужа громада змусила столичних чиновників втрутитись в ситуацію та зупинити будівництво.

Великий Київ у Google News

підписатися