“Ніколи не можна обмінювати Крим на Донбас” – Ірина Геращенко про заяву Арестовича

Автор: Галина Ворона
13:09 09.06

Партія “Європейська Солідарність” виступає проти відновлення водопостачання в окупований Крим в обмін на поступки Росії на Донбасі. Лише після повної деокупації захоплених Росією українських територій можлива подача води на півострів.

“Ніколи не можна обмінювати Крим на Донбас” – Ірина Геращенко про заяву Арестовича

Про це в ефірі “Прямого” заявила народна депутатка, співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко, коментуючи слова речника української делегації у ТКГ по Донбасу радника глави Офісу президента Олексія Арестовича про те, що українська влада може змінити свою позицію щодо відновлення постачання води в окупований Росією Крим у випадку “дуже серйозних поступок” з боку Росії.

“Зелена” влада весь час говорить про підготовку до “Кримської платформи”. І в пресрелізі також є заява, що обговорювали “Кримську платформу”, що Сполучені Штати її підтримують. А сьогодні з’являється заява Банкової про те, що Україна може змінити свою позицію щодо подачі води до Криму, якщо і Росія або перестане обстрілювали Донбас, або забере свої війська з Донбасу”, – сказала депутатка.

Геращенко вважає неприпустимим обмін окупованого Росією Криму на окуповані нею ж території Донбасу.

Ми виступаємо категорично проти подібної позиції. “Європейська Солідарність” відстоює наступне: ніколи не можна обмінювати Крим на Донбас. І Крим, і Донбас – це єдине ціле, єдиний наш позов і претензія до Російської Федерації. Має відбутися звільнення і демілітаризація Криму і Донбасу. Повне виведення окупаційної влади та окупаційних військ з Криму, і лише після цього може відновитися подача туди води. Зараз “Європейська Солідарність” готує відповідну постанову Верховної Ради. Ми не дамо обміняти Крим на Донбасі”, – підкреслила депутатка.

Вона також значила, що у чинної влади немає чіткої стратегії по деокупації Криму.

Уявіть собі, який хаос і непрофесійність в головах Банкової, якщо її радники роблять такі заяви напередодні “Кримської платформи”. Мовляв, якщо Росія трошечки перестане стріляти, знову відійде на середину, ми можемо відновити поставки води до Криму. Яка це тоді “Кримська платформа”? Де наша стратегія по деокупації Криму? Ми тільки говоримо про залучених до цієї платформи запрошених. Це ж не шоу-бізнес. Ми вважаємо, що має бути дуже жорстка позиція української влади по деокупації Криму, Донбасу і так само по “Північному потоку-2″. Але, на жаль, бачимо непрофесійність”, – резюмувала Геращенко.

Читайте також: Води у Криму не вистачає через шалену мілітаризацію військових Путіна – Гончаренко

Великий Київ у Google News

підписатися