Про це повідомила Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем», адвокатки якої представляють інтереси Гасиджак у цій справі.
«Коментувати рішення поки зарано, ми чекаємо повний текст, щоб проаналізувати мотивувальну частину, але вже готуємося до його оскарження в апеляційному суді», — сказала адвокатка Оксана Гузь.
У позові адвокатки зазначали, що, зокрема:
- розповсюджена в публічному просторі інформація призвела до формування негативного образу Гасиджак, що завдає шкоди її діловій репутації та негативно впливає на її професійну діяльність;
- інформація, яка оприлюднювалася відповідачем, є не тільки утиском, а й певною формою тривалого дискримінаційного переслідування.
У «ЮрФем» зазначили, що тема дискримінації складна, а такої судової практики в Україні поки немає.
«Однак дуже важливо її формувати, адже це важливий крок для зміцнення демократичного суспільства, у якому немає місця дискримінації й свобода слова має межі, бо право однієї людини завершується там, де починається право іншої», — зазначили в асоціації.
Нагадаємо, що все почалося з коменту у Facebook. Юрист Клим Братківський заявив, що Леся Гасиджак не може очолювати музей Голодомору-геноциду через нібито невідповідну зовнішність, а натомість керівником має бути «військовий, який пройшов російський полон і знає реально, що таке голод». Чоловік також заявив, що «вигляд пані Лесі є недоречним щодо музею Голодомору, це виглядає або як знущання, або комічно».
Леся Гасиджак на початку жовтня 2023 року подала до суду на юриста Клима Братківського, зазначивши, що «цей позов – це не лише відстоювання моєї честі, але й підтримка інших жінок і чітка позиція: змовчати – це розв’язати руки новим хейтерам… »
Адвокатка “ЮрФем” Марина Саєнко пояснювала, що законодавство України забороняє дискримінацію за різними ознаками, зокрема і за зовнішнім виглядом людини.