Ні в аптеці, ні онлайн. Дітям до 14 років заборонили продаж ліків

14:51 15.07

Верховна Рада заборонила продавати лікарські засоби дітям до 14 років.

Ні в аптеці, ні онлайн. Дітям до 14 років заборонили продаж ліків

Відповідний закон “Про внесення змін до статті 21 закону України “Про лікарські засоби” щодо заборони продажу лікарських засобів дітям” ухвалив сьогодні парламент.

Законом забороняється реалізація (відпуск) лікарських засобів (у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних систем дистанційним способом) малолітнім особам (віком до 14 років), а також доставка лікарських засобів кінцевому споживачу – малолітній особі.

При цьому особа, яка здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами та/або доставку лікарських засобів кінцевому споживачу, у разі виникнення сумнівів щодо віку покупця, повинна вимагати пред’явити паспорт громадянина України або інший документ, що підтверджує його вік. У разі відмови надати такий документ реалізація (відпуск) лікарських засобів цій особі забороняється.

Як говориться у пояснювальній записці, основним завданням проєкту закону є “унеможливлення неконтрольованого споживання медичних препаратів у цілях, відмінних від прямого призначення продукту”.

Необхідність такої заборони автори законопроєкту пояснюють тим, що в аптеках України можна спокійно придбати лікарські засоби, які мають відпускатись виключно за наявності рецепта, а інколи навіть самі фармацевти можуть порадити той чи інший лікарський засіб та закрити очі на відсутність відповідного рецепта у покупця.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Проект Закону зареєстровано за № 5122.

Зауважимо, Рада має остаточно ухвалити ще один законопроєкт – №5123-1 – який передбачає штраф за продаж лікарських засобів дітям – його раніше ухвалили за основу.

Документ вносить зміни до статті 42-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо продажу лікарських засобів дітям:

  • встановлює штраф за продаж (у тому числі через інтернет) та за доставку лікарських засобів малолітнім особам у розмірі 6,8 – 13,6 тис. грн (повторно протягом року – 13,6 – 23,8 тис. грн);
  • покладає розгляд таких справ на суди, а поліцейських уповноважує складати відповідні адміністративні матеріали.

Такі закони мають запобігати випадкам отруєння дітей лікарськими засобами, як це сталось, зокрема, на початку 2021 у Києві, а також у Київській та Черкаській областях.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...