Незвичайна та перша в Європі. Виставка фотопортретів інтерсекс-людей відкрилась у Києві

19:41 18.10

У Музеї історії Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7) відкрилась перша в Європі виставка фотопортретів інтерсексів із різних країн та континентів – «Краса і гідність інтерсекс-людей».

Незвичайна та перша в Європі. Виставка фотопортретів інтерсекс-людей відкрилась у Києві Фото: hromadske.radio

Як повідомляють організатори, на виставці представлені роботи Каті Репіної – фотографки з Нью-Йорка та Карли Морал – фотографки з Іспанії. Вони багато років подорожували по всьому світу, фотографуючи та збираючи історії інтерсекс-людей.

Матеріали з їхніми світлинами публікувалися в The Washington Post, NY Times, Vogue, The Time та інших впливових виданнях.

Виставка триватиме до 1 листопада. Вхід вільний.

 

Подібна виставка відбувається вперше в Європі. Основна мета — просвітництво. Хочемо показати людям, що інтерсекси серед нас, вони заслуговують на повагу. Якщо знайдемо фінансування, покажемо її у різних містах України. Але навіть у Києві знадобилося три роки, аби врешті організувати цю виставку», — розповіла Громадському радіо інтерсекс-людина, голова громадської організації Egalite Intersex Ukraine Юлія Пустовіт.

загрузка...

Для довідки. Інтерсекс — це об’єднавчий термін, який охоплює широкий діапазон вроджених біологічних характеристик, що робить неможливим визначення приналежності людини до жіночої чи чоловічої статі.

Інтерсекс-люди народжуються з фізичними, гормональними, генетичними особливостями, які не є цілком жіночими чи цілком чоловічими. На сьогодні відомо близько 40 інтерсекс-варіацій. Інтерсекс — це біологічний стан людини, а не сексуальна орієнтація чи гендерна ідентичність. Інтерсекс-особи довідуються про свої особливості лише від лікарів чи батьків. Вони не завжди ідентифікують себе з ЛГБТ. Вживане донедавна слово «гермафродит» деякі інтерсекс-особи вважають зневажливим та принизливим.

Нагадаємо, на Андріївському узвозі вперше святкували День краватки (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...