Картаті та хвостаті. На Андріївському узвозі вперше святкували День краватки (ФОТО)

15:21 18.10.2020

Сьогодні, 18 жовтня, на Андріївському узвозі у сквері біля музею-майстерні Івана Кавалерідзе святкували Всесвітній день краватки. Святкувати прийшли також хвостаті мешканці столиці.

Картаті та хвостаті. На Андріївському узвозі вперше святкували День краватки (ФОТО)

Захід відбувся у столиці вперше, а його організаторами виступили Посольство Республіки Хорватії в Україні у співпраці з КМДА, Подільською РДА та за сприяння Музею-майстерні Івана Кавалерідзе. У святкуванні взяла участь надзвичайний і повноважний посол Хорватії в Україні Аніца Джамич.

Краватка вважається оригінальним хорватським виробом.

Під час свята можна було дізнатись більше про європейську історію моди, а також навчитись оригінальним способам зав’язування краватки.

 

Всім охочим, навіть чотирилапим гостям, роздавали картаті краватки, візерунок яких нагадує герб Хорватії. 

Пам’ятники теж сьогодні були в краватках.

Зазначимо, що краватка вважається оригінальним хорватським виробом, який поширився в Європі у XVII ст. завдяки участі хорватських солдатів у Тридцятилітній війні (1618-1648 років). Хорватська традиційна уніформа з вишитими розмальованими шарфами на шиї привертала увагу. Шарфи були виготовлені з різних матеріалів: від грубого полотна, який носили звичайні солдати, до шовкової тканини та тонкої бавовни, які носили офіцери.

Цей «хорватський елегантний стиль», абсолютно невідомий у той час у Європі, був прийнятий при французькому дворі близько 1650 року і став модним предметом гардеробу серед тогочасної буржуазії як символ культури та елегантності. Так з’явився новий предмет одягу, а у французькій мові – новий вираз «a la Croate», який пізніше увійшов до інших європейських мов.

Нагадаємо, на ВДНГ відкриється шокуюча виставка “Всесвіт тіла: Всередині тварин” (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...