Невролог розповів, чи слід при паніці знижувати тиск антигіпертензивими препаратами

Автор: Любава Лисичкіна
23:55 26.09.2022

Чимало людей мають страх підвищення артеріального тиску. У війну збільшується кількість та ймовірність панічних атак. Люди з тривожними та панічними розладами боятся підвищення артеріального тиску і що це може призвести до інсультів та інфарктів.

Невролог розповів, чи слід при паніці знижувати тиск антигіпертензивими препаратами Фото: Ілюстративне

Як розповів столичний лікар-психіатр, невролог Євген Скрипник, оптимальний тиск для людей це 120 на 80, і всі знають, що потрібно тиск вимирювати в стані спокою, в сидячому положенні.

“В нас в кожного тиск підіймається кожного дня, при хвилюванні, при фізичному навантаженні, при підйомі по східцям і це є норма! Але ми тоді його не вимірюємо і не знаємо що він підвищується, але повторюю це норма! При тривозі, паніці також виділяється адреналін, кортизол щоб ми, що робили?Правильно! Щоб втікали від небезпеки або з нею боролися, щоб в нас були сили втікати, або боротися, щоб наші м’язи напивалися кров‘ю! Тобто коли підвищується тиск при паніці або тривозі його боятися не потрібно! Це є нормою”, – говорить лікар.

За словами Скрипника, тиск підвищується двадцять разів на день при навантаженнях і психофізичному перенапруженні. Одна з вправ щоб не боятися цього симптому, це посилення симптомів.

“Вимірюєте тиск в стані спокою, потім 20-40 разів присідаєте і ще раз вимірюєте і у вас тиск буде підвищений, будете відчувати такі самі симптоми як при паніці і будете розуміти що це ви зараз самі викликали підвищення тиску. На початку, перші дні буде неприємно, будете боятися, буде виникати страх, але в подальшому при виконанні вправи поступово страх, тривога, неприємні відчуття зникнуть, ви звикнете”, – радить лікар.

Завдяки цьому, за словами навролога, людина звикає до цього симптому, і не боїться його і буде  відчувати контроль над цим симптомом.

“Тому при паніці тиск знижувати антигіпертензивими препаратами не потрібно, вони в більшості випадків діють через 30-40 хвилин, а ваша паніка проходить через 5-15 хвилин, максимум 30 хвилин”, – додав лікар.

До слова, ризик потрапити в аварію менше на 85%: що потрібно знати пішоходам.

Великий Київ у Google News

підписатися