Як нагадали у навчальному закладі, щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять тих, кого тоталітарний режим знищив голодом у 1932-1933 роках.
І другий рік поспіль українці підходять до цього дня в умовах повномасштабної війни з росією. Війни, яка знову супроводжується геноцидними практиками. І знову використовують їжу як зброю, окупувавши азовські порти, руйнуючи портову інфраструктуру Одещини, мінуючи фермерські поля на Херсонщині та Миколаївщині. Усі ці дії провокують продовольчу кризу, якою можна тиснути на міжнародну спільноту, щоб домогтися упокорення українців.
«Непокараний злочин породжує новий, – сказав Володимир Бугров. – Зло не буває абстрактним. Воно має імена, звання, посади, зокрема у високих міжнародних інституціях. Запобіжником від повторення злочинів може бути лише пам’ять, засудження і покарання усіх без винятку винуватців у злочинах проти людства. Нині українські військовослужбовці, які повертаються з російського полону, радіють скибці хліба та яблуку, бо їхню волю в таборах теж намагалися зламати голодом ».
Ректор закликав долучитися 25 листопада до Всеукраїнської акції «Запали свічку» і о 16:00 засвітити вогник у домівці або поставити лампадку біля меморіалу чи хреста пам’яті жертв голодоморів.