Усього за кілька днів документ вже майже зібрав необхідну кількість підписів.
Авторка петиції, Яна В’ячеславівна Рашевченко, вимагає користуватися переліком лише тих спеціальностей, що визначені ПКМУ № 711 від 14.10.1994.
Вона зазначає, що в Міноборони “начебто змінили лише Перелік, але згідно з ним майже усі жінки нашої держави повинні бути військовозобов’язаними”.
“Це неподобство! Жодного суспільного обговорення. Жодних підготовчих заходів. Жодного перехідного періоду та роз’яснень щодо механізму реалізації“, – обурюється авторка петиції.
Читайте також: Поки влада “полює” на жінок, в Києві зафіксовано понад 92% уклоністів – депутат
Документ було оприлюднено 23 грудня, однак вже на ранок 27 грудня його підписали понад 21 тис. громадян. Для того, щоб на петицію відреагував президент, верховний головнокомандувач Володимир Зеленський, звернення має зібрати 25 000 електронних підписів.
Як писав “ВК”, в Україні набув чинності наказ Міністерства оборони, яким затверджено перелік спеціальностей та/або професій, які є спорідненими з відповідними військово-обліковими спеціальностями. Представниці цих сфер будуть братися на облік військовозобов’язаних, якщо вони підходять за станом здоров’я та віком (від 18 до 60 років).
Наказ реалізуватиметься поступово, тому одразу ж бігти у військкомат та ставати в чергу жінкам не потрібно, зазначають в Міноборони.
Читайте також: Військовий облік жінок: записуватимуть і вагітних, і з маленькими дітьми