Неоднакова боротьба зі снігом: чому дороги чисті, а тротуари – ні?

Автор: Тарас Шевченко
12:44 22.02.2021

Справжня зима, вперше за останніх кілька років, прийшла в Київ півтора місяці тому. З того часу погода десь приблизно однакова – сніг застелив міцною ковдрою все місто, а морози відступати не збираються. В таких умовах дуже гарно можна подивитись на ефективність чиновників всіх ланок та комунальних служб.

Неоднакова боротьба зі снігом: чому дороги чисті, а тротуари – ні?
Світлодіодне освітлення

Чому дорогі почищені до асфальту та не слизькі, а по тротуарам пройти неможливо? Відповідь на це питання – у розмежуванні зон відповідальності, про що піде мова нижче.

Флагман боротьби зі снігом – комунальна корпорація «Київавтодор» (КК), яка займається розчищенням автомобільних доріг. У кожному районі створені шляхово-експлуатаційні установи (ШЕУ), які входять до структури підприємства. Саме «комунальні кортежі» Київавтодору з 5-6 великих снігоочисних машин ми щоразу бачили на початку стихії.

Саме ці «кортежі» розчищали магістральні дороги – такі, як проспекти Перемоги, Бажана, Броварський, Шухевича, Бандери, Григоренка, Маяковського, Оболонський, бульвари Шевчена та Перова, Кільцева дорога, вулиці Вербицького, Дніпровська набережна, Щербаківського та багато інших. Після очистки магістральних доріг, які впливають на трафік у всьому місті, вони приймалися очищати менш значущі шляхи.

До речі, саме “Київавтодор” вивозить сніг великими самосвалами. Підприємство визначило відразу 24 майданчика на все місто, куди будуть вивозити сніг. Потужність щоденного вивезення снігу – близько 16-18 тон.

Також на балансі підприємства є снігоплавильна машина. Але таких в місті всього дві. Потужність однієї – близько 60 тон на годину. Тобто, якщо обидві машини будуть працювати цілодобово та без зупинок (вже фантастично звучить) – то за добу цифра не дотягне навіть 3000 тон.

З урахуванням того, що всього в Києві зараз треба прибрати близько 2 млн тон снігу, то швидше вже буде зачекати теплої погоди. Але все ж, можна боротися й краще!

Читайте також: Люди, птахи, собаки. Як Київ переживає снігопад – неймовірні фото

Окей, дороги почистили. Чому тротуари та двори – нерозчищені та слизькі? А ось тут вже, як то кажуть, «диявол криється в деталях».

Будь-який тротуар, міжквартальний проїзд або прибудинкова територія розчищається силами ЖЕКів різної форми власності або ОСББ. Парки та сквери – то окрема історія, але вона тісно пов’язана з комунальними ЖЕКами та зветься все це «Управління з утримання зелених насаджень» (УЗН).

Виходить так, що державні ЖЕКи та УЗНи підпорядковуються районним адміністраціям. Так, ви все правильно зрозуміли – тим самим РДА, голови яких призначаються Президентом України, а не киянами!

При цьому, до роботи приватних ЖЕКів або ОСББ, як правило, питань набагато менше – біля таких будинків (включно зі всією прибудинковою територією) чисто та охайно. Більш того, навіть не слизько. Є виключення, звичайно, але трапляються вони нечасто.

Ось тому і виходить така картина, що неефективні РДА взагалі не роблять нічого для боротьби зі снігом. А коли підходить допомога у вигляді ШЕУ – то вже пізно, зазвичай.

А може РДА з самого початку розраховують на те, що за них роботу зроблять міські комунальні підприємства?

Це питання риторичне. Зрозуміло одне – доки до Києва не повернуть районні ради, включно з виборною посадою голови РДА, то діла не буде.

Читайте також: Київ тоне у смітті – комунальники скаржаться на сніг і нечищені дороги

Великий Київ у Google News

підписатися