Немає генераторів: безперервний інтернет з мобільного кияни отримають не раніше весни

Автор: Оксана Тупальська
14:28 30.12.2022

В умовах відключень світла жителі столиці не отримують мобільний інтернет через відсутність генераторів у операторів зв’язку. Однак привезти техніку з-за кордону зможуть не раніше весни.

Немає генераторів: безперервний інтернет з мобільного кияни отримають не раніше весни
Світлодіодне освітлення

За домовленістю Мінцифри 5 тисяч генераторів за ціною виробника законтрактували та очікують на поставку “Київстар”, “Водафон” і “Тріолан”. Однак цього мало. Тому додатково таку техніку замовили на підприємствах у ЄС. Як в інтерв’ю УП розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, контракти про закупівлі уклали усі без винятку оператори.

«Постачальники їм декларують, що поставка необхідної кількості можлива аж у березні-квітні. Заводи стільки не виробляють, скільки потрібно українцям. Міністерство економіки запевнило, що запасів пального в Україні вистачить на два місяці, що його значно більше, ніж було до 24 лютого», – сказав Федоров.

Водночас, для операторів забезпечити роботу генераторів на всіх базових станціях,  справа не з простих – бо не всі будівлі пристосовані до їхнього встановлення. А ще бояться, що техніку можуть покрасти:

«Уявімо, що оператор купив генератори до кожної базової станції. Він виконав завдання? Ні. Далі йде логістика. Хто охоронятиме, підвозитиме і зберігатиме пальне? Скільки для цього треба персоналу? Базових станцій понад 30 тисяч. Відповідно, треба 30 тисяч охоронців. А скільки треба автомобілів, які мають постійно доставляти пальне і заправляти генератори? Генератор на 5 кіловатів має місткість бака десять літрів. Цього вистачає на пʼять-шість годин роботи, а потім знову підвозити і заправляти… Частина базових станцій розташована на дахах будівель, там не завжди можна встановити генератор, навіть при його наявності», – розповідає керівник Мінцифри.

Аби більше користувачів були на зв’язку під час відключення світла, оператори почали самостійно знижувати швидкість мобільного інтернету. Коли в тому чи іншому районі зникає світло, а споживачі з Wi-Fi переходять на мобільний інтернет, постачальники змінюють вхідні показники, щоб вистачило на більшу кількість смартфонів:

«Якщо надворі нема зв’язку – перейдіть на інший бік вулиці або пройдіть квартал-два. У цьому районі може не бути електрики і акумулятор на базовій станції вже сів. Ви прийдете в зону дії іншої соти і підключитеся до іншої станції. Київське метро має надійну мережу мобільного зв’язку. Там майже завжди можна бути на зв’язку. Моя пропозиція для всіх: не можна думати тільки про мобільну мережу, потрібно користуватися й фіксованим інтернетом», – порадив оповідач тим, хто опинився без мобільного інтернету у великому місті.  

Нагадаємо, Мінцифри попереджає про зростання у 2023 році тарифів мобільного зв’язку. Водночас, енергетики розповіли, як ракетна атака 29 грудня вплинула на дефіцит електроенергії.

Великий Київ у Google News

підписатися