Нелюдські знущання завершені: Роман Горілик, який перешкоджав входженню росіян на Чорнобильську АЕС, повернувся додому

Автор: Оксана Тупальська
12:37 05.06

Роман Горілик працював на Контрольно-пропускному пункті Чорнобильської АЕС. І коли почалося повномасштабне вторгнення та російські окупанти почали дертися на станцію, виконував свою роботу – не пропускати сторонніх осіб заради збереження безпеки. Однак в березні 2022 року його та 168 бійців Нацгвардії захопили росіяни. Після двох років страшних випробувань Роман повернувся додому.

Нелюдські знущання завершені: Роман Горілик, який перешкоджав входженню росіян на Чорнобильську АЕС, повернувся додому

Про те, що вкрай важливо повернення захоплених у полон на Чорнобильській АЕС світовій спільноті заявляли у квітні 2023 року – коли минув рік їхнього утримання. Тоді зазначали, що охорону станції здійснювали для того, щоб вберегти ядерні установки та матеріали. КПП у Чорнобиль діє з моменту оголошення території навколо ЧАЕС зоною відчуження, тобто ще з часів Радянського союзу.

Адже в випадку їхнього пошкодження могла б статися катастрофа, внаслідок якої постраждали б не лише жителі України, а і Білорусі, яка є підсобником Путіну в війні, Росії, Польщі та країн Балтії. Однак російські невігласи все ж увірвалися на станцію та рили окопи в лісах неподалік, обстрілювали зелену зону аби спровокувати пожежі, залишали непотріб. Російський генерал-майор поліції заступник гендиректора «Росатому» Микола Мулюкін керував безумцями, які грабували енергетичний об’єкт.  

Голова МВС України Ігор Клименко повідомляв, що 31 травня 2024 року повернули чергових 14 захисників ЧАЕС. Нині у російському полоні все ще залишаються 89 Нацгвардійців, які боронили ЧАЕС. 

Після повернення додому 31 травня перед Романом Горіликом та іншими людьми, які пройшли полон та яких вдалося повернути додому, чекає важлива реабілітація. Нажаль, умови утримання, які створюють росіяни, порівнюють з нацистськими таборами смерті.

За весь час перебування полонених жодного разу не відвідували представники Міжнародного комітету Червоного Хреста, що є порушенням Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Як показує досвід тих, хто раніше повернувся з полону, не завжди візит людей з Червоного Хреста був для них приємним – бо на території РФ нерідко це були росіяни. Однак навіть такої формальності, як бачимо, не завжди дотримуються. Адже під час відвідин полонених мають перевіряти та фіксувати умови утримання. 

Сьогодні завдання суспільства домогтися повернення решти військових та цифільних, які перебувають в руках ворога та бути вдячними за жертву та перемогу наших захисників, які платять високу ціну не лише за життя українців, а і багатьох народів світу. 

Великий Київ у Google News

підписатися