Недоцільна і неаргументована «паніка» про пил із Сахари: фахівці про вигадану проблему загрози для українців

Автор: Любава Лисичкіна
18:57 20.06

Перенесення пилу із Сахари та піщаних районів поблизу Каспійського моря за останні роки неодноразово спостерігалося в Україні. Кожен такий випадок викликає значний ажіотаж.

Недоцільна і неаргументована «паніка» про пил із Сахари: фахівці про вигадану проблему загрози для українців
Світлодіодне освітлення
 
Зокрема, фахівці Інституту розповіли, що нефахові повідомлення про майбутнє погіршення якості атмосферного повітря в Україні, ніби за втручання пилу, є відвертою маяячнею. Адже перенесення пилу із пустельних районів є абсолютно нормальним природним явищем, яке відіграє важливу роль для перебігу фізичних процесів в атмосфері.
 
Пустельний пил Сахари щороку поширюється на значні відстані, досягаючи, наприклад, Карибських островів. Інтенсивність надходження пилу в атмосферу залежить від сезону року та змін вітру, атмосферна циркуляція визначає напрямок перенесення, а процеси сухого та вологого осадження те, яким чином і де пустельний пил буде виведено природним шляхом із атмосфери, говорять науковці.
 
“Тільки фахівець-метеоролог має достатньо знань і можливостей правильно інтепретувати дані та відповісти на запитання про ймовірність майбутнього погіршення якості атмосферного повітря на території України”, – говорять в Інституті.
 
На жаль, як і у випадку 19 червня, значна кількість інформаційних ресурсів перехопила нефахові повідомлення, які вже спростував Український гідрометеорологічний центр. Прогностині дані ансамблю моделей, які використовуються у Copernicus чітко показують, що ніякої загрози цей випадок для території України не несе. Лише незначна кількість цього пилу може спостерігатися на висоті від 5 км, що викликатиме зацікавленість максимум науковців, які займаються дослідженням поведінки аерозолю в атмосфері для покращення якості моделей хімічного транспорту. І це науковці відібрали період із максимально можливими концентраціями пилу над територією України з розрахунковим прогнозом аж на 23 червня.
 
Тож, на сьогодні відсутні будь-які підстави говорити про потенційні негативні наслідки перенесення пилу із Сахари, яке ми зараз спостерігаємо у Середземномор’ї.
 
Нагадаємо, 19 червня синоптики прокоментували новину, яка шириться в мережі інтернет з посиланням на Copernicus, про надходження пилу з Сахари на територію України, який ніби очікується у Києві.
 
Як відомо, пустельний пил вже тричі приносило до столиці. Так, на початку квітня столицю накрила надзвичайно рідкісна хмара пилу, який піднявся з пустелі Сахара. Загалом, згідно з підрахунками фахівців, мова йде про 180 тисяч тонн дрібних частинок піщаного пилу. Через піщаний пил з Сахари у столиці погіршилась якість повітря. Наприкінці квітня пил із Сахари випав брудним дощем у Києві. Наприкінці травня пил із Середньої Азії також дістався до української столиці.

Великий Київ у Google News

підписатися