Небезпечні відходи: під Києвом виявили звалище старої оргтехніки

Автор: Марія Супрун
17:58 31.03.2021

Ціле звалище старої оргтехніки знайшли на Київщині. Правоохоронці нині з’ясовують, хто ж міг його створити.

Небезпечні відходи: під Києвом виявили звалище старої оргтехніки
оренда квартири Київ

Про це йдеться у сюжеті “Сніданку з 1+1”.

Звалище випадково виявили місцеві жителі в селі Рожни Броварського району Київщини, від Києва близько 40 кілометрів. Тут і комп’ютери: різні монітори, клавіатури та інше, і старі банківські термінали. Все це вивезли в ліс, викопали яму, скинули, прикопали і … поїхали.

Мешканці селища вже звернулись до правоохоронців, написали заяви і тепер поліція має з’ясувати, хто ж таку капость зробив. Недалеко звідси знайшли ще одну яму з технікою. Дещо меншу. Тобто хтось, щоб приховати все це, розкидав відходи в декількох місцях.

Зазначимо, що електронне обладнання, побутова і офісна техніка класифікуються як небезпечні відходи через вміст у них ртуті, кадмію, свинцю, олова та інших хімічних елементів і сполук.

Відповідно до Закону України “Про відходи”, забороняється несанкціоноване скидання відходів на території населених пунктів та в інших місцях. Людина, яка викинула значний обсяг сміття десь у лісі, може нести дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність. Проте максимальна відповідальність за таке – це штраф від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів. Це від 340 до 1360 гривень. 

Додамо, що компанії з переробки техніки є по всій Україні. Тож якщо ваш ноутбук чи смартфон повністю своє віджив, не несіть його на смітник, здайте на утилізацію. Куди подіти неробочу техніку – у матеріалі “Великого Києва”.

Великий Київ у Google News

підписатися