Викидати не можна: куди подіти неробочу техніку (АДРЕСИ)

14:26 13.01.2021

Стару побутову та комп’ютерну техніку, а також все обладнання, що вже зношене або не підлягає ремонту, потрібно не просто викидати на смітник, а здавати на переробку. Адже попавши на звалище, електроніка отруює довкілля токсичними речовинами, що у ній містяться.

Викидати не можна: куди подіти неробочу техніку (АДРЕСИ)

Як розповіли у Контактному центрі Києва 1551, в Україні утилізувати небезпечні відходи, включно з побутовою/комп’ютерною технікою, можуть лише організації, які мають відповідну ліцензію для надання таких послуг від Міністерства екології та природних ресурсів України.

У Києві мають ліцензію і приймають стару техніку такі організації.

Центр управління відходами

Центр надає послуги з утилізації офісам, державним структурам, виробникам та фізичним особам.

Щоб здати техніку, потрібно залишити заявку за телефоном або на електронну пошту. Автомобіль центру забере обладнання й відправить на переробку. Також можна привезти техніку до центру за адресою: вул. Полковника Шутова, 16

ЕКО-М

Тут приймають на утилізацію будь-яку побутову та комп’ютерну техніку безкоштовно. Якщо техніка габаритна, її можуть вивезти самостійно.

Адреса: вул. Академіка Янгеля, 5

Екологічні інвестиції

Компанія надає послуги з утилізації для підприємств і проводить «дні роботи з населенням». Такі заходи відбуваються раз на півтора місяця, за датами можна стежити на сторінці в Facebook. Тут приймають дрібну електроніку, оргтехніку, монітори, а ще батарейки, лампи і термометри.

Адреса: вул. Верхній Вал, 4А

Екологічна лабораторія

Це підприємство з утилізації працює лише з юридичними особами та надає платні послуги. Щоб здати техніку на утилізацію, треба надіслати список обладнання на пошту. «Екологічна лабораторія» оцінить утилізацію кожної позиції і після цього можна укладати договір із надання послуг. Підприємство надає акт виконаних робіт, що є підтвердженням факту утилізації й може бути наданий контролюючим органам.

Адреса: вул. Автозаводська, 2.

Нагадаємо, у Києві є мережа помаранчевих контейнерів, де можна здати дрібні небезпечні відходи – батарейки, ртутні лампи, термометри та інше. Такі контейнери  є у кожному районі міста – їх перелік можна знайти тут, а карта дислокації – тут.

Великий Київ у Google News

підписатися