Небезпечне підприємство у Голосієві просять перенести подалі від будинків

14:57 24.11.2020

На території Голосіївського району по вул. Пирогівський шлях, 34 знаходиться завод з виробництва цементу, який є справжнім епіцентром екологічного лиха для мешканців району. Люди скаржаться, що не мають чим дихати, цементний пил осідає на балконах, дитячих майданчиках, лісопаркових зонах і водоймах та у легенях, а довкілля забруднюється солями важких металів, ціанідами, кислотами, токсичними органічними та неорганічними сполуками. Тому владу просять перемістити цей завод в інше місце.

Небезпечне підприємство у Голосієві просять перенести подалі від будинків

Про це йде мова у петиції №10186 на сайті Київради.

Автор звернення Олеся Пинзеник зазначає, що через підвищену концентрацію шкідливих речовин у повітрі у мешканців мікрорайону, які живуть поряд, може підвищуватися ризик збільшення рівня захворюваності, у тому числі хворобами органів дихання, системи кровообігу, хворобами алергічного походження.

Стовпи пилу, що йде від цього заводу Ви маєте можливість щодня спостерігати, коли ввечері і з ранку проїжджаєте по Столичному шосе”, – говориться у петиції.

Автор також звертає увагу на те, що одне із підприємств заводу отримало висновок з оцінки впливу на довкілля без справжніх громадських слухань, які є необхідною умовою для отримання даного висновку.

Вона переконана: якщо б це питання реально піднімалося на громадських слуханнях, підприємство ніколи б не отримало позитивного висновку.

Крім того, автор петиції стверджує, що підприємство умисно приховано реальну відстань від шкідливого виробництва до об’єктів житлової забудови.

Зважаючи на вищевикладені факти, у влади вимагають закриття даного підприємства за адресою вул. Пирогівський шлях, 34 і перенесення його на безпечну відстань від житлової забудови, як цього і вимагає закон.

“На підставі статті 50 Конституції України кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди”, – зауважує автор.

Зазначимо, дана петиція буде розглянута новою Київрадою, якщо набере 10 тисяч голосів, наразі вона назбирала лише 1000 підписів.

Читайте також: Припинити вирубку дерев і зберегти унікальний курорт у Пущі-Водиці – петиція

Нагадаємо, кияни просять звільнити місто від “брудного” транспорту заради чистого повітря.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...