Не вбили і не з’їли: у передмісті Києва врятували вцілілого від “руського міра” страуса

Автор: Любава Лисичкіна
00:33 13.05.2022

Птах дивом вижив і бродив городами, чим дуже нервував селян. Крім цього, страус виявився агресивним і бодався: гупнув одного з чоловіків так, що накладали гіпс.

Не вбили і не з’їли: у передмісті Києва врятували вцілілого від “руського міра” страуса

Як повідомляється, операція з порятунку страуса пройшла у селі Здвижівка, неподалік Бородянки.

Птах єдиний зі своїх сородичів, хто  пережив окупацію, адже ферму, де жило зо тридцять птахів, росіяни розбомбили, кого не вбило снарядами – з’їли. А цей прибився до людей і у нього навіть з’явилась годувальниця, яка назвала його Гуком. 

Лишати птаха на самовигулі селяни не хотіли, бо було – шкода і птаха, і себе – страус  топтав городи і мав  надто агресивний норов.  Одного чоловіка він вдарив, так він з гіпсом ходив 2 місяці,  розповідають люди.  

Місцеві намагались самі його зловити, та марно.  Після невдалих спроб, люди почали шукати господаря ферми, аби той його забрав, але там вже припинили брати слухавку.  

 Відловити змогли спеціалісти служби порятунку тварин.  На одного птаха знадобилось троє кремезних чоловіків і чотири  спроби його впіймали. Цей птах важить щонайменше 250 кілограмів. 

Птаха привезли у національний парк Межигір’я, де живуть багато страусів. Тут на нього вже чекали і заздалегідь підготували вольєр. Ветеринар оглянув вцілілого страуса і розповів, що  птах не старше 4 років і здоровий, але трошки переляканий.

Кілька днів птах побуде на карантині у вольєрі, бо має трохи заспокоїтись та адаптуватись. А згодом йому підселять подружку. Одна вільна самка тут якраз давно чекає на кавалера.

До слова, сім’я з Києва заснувала притулок, де реабілітують птахів та дрібних тварин.

Великий Київ у Google News

підписатися