Не просто транспорт, а візитівка столиці: кияни вимагають забезпечити безперебійну роботу фунікулера

Автор: Галина Ворона
14:15 11.07

Кияни вимагають від міської влади забезпечити безперебійну роботу фунікулера, який є візитівкою столиці – заживити від окремої лінії, а також оновити увесь комплекс.

Не просто транспорт, а візитівка столиці: кияни вимагають забезпечити безперебійну роботу фунікулера

Про це йдеться у петиції №13079 на сайті електронних звернень Київради.

Автор звернення Ігор Коваль зазначає, що Київський фунікулер – це унікальна транспортна система, яка з’єднує Верхнє місто з Подолом.

Фунікулер – візитівка столиці, вважається пам’яткою архітектури та найбільш безпечним столичним транспортом. Активно використовується, як міський транспорт, так і як туристичний атракціон. Пасажиропотік фунікулера варіюється між 4-7 млн. людей на рік. Щоденний пасажиропотік – 10-15 тис. пасажирів. У вихідні та святкові дні на фунікулер часто вишиковуються довгі черги”, – нагадує він.

Втім, констатує автор, в роботі столичного фунікулера постійно трапляються перебої, зокрема, у зв’язку із технічними несправностями, які не залежать від дефіциту енергопостачання.

Він також вважає неприйнятним те, що кожного літа, в пік туристичного сезону в столиці, фунікулер закривається на плановий ремонт (не менше місяця), після якого зупинення транспорту з різних причин продовжуються із незмінною регулярністю.

А останнім часом рух фунікулера регулярно зупиняється через відсутність енергоживлення, хоча цю проблему можна вирішити дуже просто, адже фунікулер використовує маятникову схему роботи з потужністю тягового двигуна лише 100 кВт (тяговий двигун тролейбуса), йдеться у петиції.

Також зазначається, що було б не зайвим, зрештою, провести довгоочікувану капітальну реконструкцію всього комплексу: інтер’єр та вестибюлі верхньої та нижньої станцій, виготовлення нових вагонів із системою кондиціонування та освітлення, огорожу несучої естакади тощо.

Читайте також: Кияни просять захистити вікна фунікулера після трагічної загибелі підлітка

Нагадаємо, у застосунку “Київ цифровий” з’явились нові можливості для пасажирів фунікулера і метро.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин