Не пройшло і півроку. МОН відреагувало на мовний скандал в університеті Драгоманова

Автор: Любава Лисичкіна
21:38 26.01

У МОН відреагували на скандал з професоркою кафедри культорології та філософської антропології НПУ ім. М. П. Драгоманова, яка досить неординарно висловилася про мовний закон, “громадянську війну” та відверто симпатизує “російській цивілізації”.

Не пройшло і півроку. МОН відреагувало на мовний скандал в університеті Драгоманова

На офіційному сайті МОН з’явилася відповідна заява. 

З огляду на резонансність скандалу, відомство досить довго опрацьовувало власну позицію щодо своїх же кадрів.  Заява міністерства вийшла вкрай  делікатною та дипломатичною.

“Тема мови може та має обговорюватися в демократичному суспільстві, винятково з повагою і толерантністю. Україна обрала свій шлях щодо мовного питання. Він про турботу навколо державної мови, що є важливим для країни. Нас, україномовних та російськомовних, об’єднує те, що ми всі – українці. І ми всі маємо турбуватися про нашу країну та нашу мову. Наше завдання як суспільства, що постійно розвивається, – дійти однієї системи координат”, – ідеться у заяві МОН.

І зазначається, що усі дискусії щодо мовного питання не можуть доводитися до абсурду. І повинні мати винятково риторику поваги, незалежно від позиції.

У відомстві нагадали,  що ми всі живемо в одній країні, в якій повага є  невід’ємною національною рисою.

Нагадаємо, професорка кафедри культорології та філософської антропології НПУ ім. М. П. Драгоманова Євгенія Більченко зробила допис у Facebook   щодо  того, що усі сфери обслуговування з  16 січня повинні перейти виключно на державну мову у спілкуванні з клієнтами.  У дописі викладачки йшлося про розпал ксенофобії та ненависті в Україні,  яку вона вважає “онкохворою американською колонією. 

За її словами, українська влада керується “вуличними етнорадикалами”, а ті в свою чергу отримують вказівки від “зовнішніх глобалістичних сил”. Це все, на думку професорки, є проявом “звичайного фашизму” в Україні, тож звідси “слід тікати якомога далі”.

Студенти та працівники вишу таку позицію викладачки не розділяють та звернулись із заявою до ректору навчального закладу.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...