Не першоквітневий жарт. Світло в Україні знову здорожчає

13:18 18.02

Тариф на передачу електроенергії для “Укренерго” зросте з 1 квітня зросте на 7,5% – з 293,93 до 316,08 грн/МВт•год

Не першоквітневий жарт. Світло в Україні знову здорожчає

Як повідомляє Інтерфакс, відповідне рішення схвалила на своєму засіданні 17 лютого Нацкомісія, що здійснює регулювання енергетики та компослуг (НКРЕКП).

Це схвалення. Усіх запрошуємо до обговорення. Якщо хтось бачить інші джерела або неточності, або якісь можливості щодо оптимізації тарифу, ми з готовністю співпрацюватимемо абсолютно з усіма сторонами. На сьогодні це 316,08 грн/МВт-год”, – заявив глава НКРЕКП Валерій Тарасюк.

У НКРЕКП пояснили, що підставою для підвищення тарифу на передачу електроенергії для “Укренерго” на 2021 рік стало включення в його структуру додатково 1,495 млрд грн витрат на виплату відсотків з 10,25 млрд грн кредитів держбанків, залучених оператором системи передач (ОСП) для розрахунків з ДП “Гарантований покупець” (“ГарПок”).

Водночас Нацкомісія відмовилася включити в тариф, за пропозицією “Укренерго”, 11,350 млрд грн дефіциту коштів у 2021 році на фінансову підтримку “ГарПоку” в рамках ПСО для розрахунків із “зеленою” генерацією.

Нацкомісія аргументувала своє рішення тим, що кошти в рамках бюджетної програми “Фінансова підтримка гарантованого покупця для оплати електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел” можуть бути включені до Державного бюджету України до кінця 2021 року.

Поки ми не включаємо як мінімум 20% суми до тарифу “Укренерго”, але відсотки я не бачу можливості не включити”, – пояснив Тарасюк.

Чинний тариф на передачу електроенергії для ПрАТ “ДП “Укренерго” у розмірі 293,93 грн/МВт-год був встановлений постановою НКРЕКП №2353 від 9 грудня 2020 року.

Читайте також: Україні загрожує блекаут через низькі запаси вугілля – НКРЕКП

Нагадаємо, перед новим роком Кабмін скасував пільговий тариф на електроенергію.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...