Не на часі: Ткаченко й Ахметов отримали на горіхи від українців за декомунізацію київської “Батьківщини-матері”

Не на часі: українці вважають, що 28 млн грн, які надали приватні інвестори на декомунізацію “Батьківщини-матері” під час повномасштабної війни потрібно спрямувати на фронт та забезпечення військових. Соцмережі вибухнули мемами та гнівними дописами. 

Одним з інвесторів проєкту є група компаній “Метінвест” Ріната Ахметова – безплатно виготовлять сталь для тризуба, який замінить герб СРСР на монументі. Вони також отримали на горіхи від українців – “краще б вкладалися в дрони та зброю”. 

Деталі у матеріалі “ВК”.

Так, політичний пародист Богдан Процишин запропонував  “дешевший” варіант знесення радянської символіки з монумента. Його карикатура набрала 1 600 поширень лише у Facebook. 

Пропоную свій проєкт заміни герба. Він точно коштуватиме менше, ніж 28 мільйонів гривень”, – написав Процишин.

Під публікацією кияни та не тільки висловлювали обуренням подібним “неефективним використанням коштів”:

  • “Так це з за приватні гроші, хоча так, на дрони було б краще”
  • “наша влада хоч бачить різницю між “вчасно” і “не на часі”? сумніваюсь”
  • “Тепер взагалі нема на що гроші витрачати бюджетні, о*уїли вже вкрай блін. Після перемоги хоч подавіться тими мільйонами!! Тепер на дрони, машини, амуніцію витрачайте!”
  • “На барабани для укриттів не вистачить!”

А один з дописувачів – мешканець столиці Віталій Дремлига зробив апгрейд мему Процишина.

Крім того, на групу Метінвест Ріната Ахметова, яка безплатно виготовляє та передає державі частину сталі для нового герба-тризуба, також захейтили під їхньою публікацією у Facebook про внесок компанії у декомунізації київського монумента “Батьківщина-мати”.

Згадали Ахметову й закиди щодо підвищення майже у два рази вартості електроенергії під час війни.

З 505 коментарів – переважна більшість засуджує “нецільове використання металу”:

  • “Витратьте ці гроші на оборону, на безпілотники! Люди донатять на ЗСУ а ці недоумки витрачають гроші під час війни на будь що крім оборони!”
  • “Боже, який збиток для Ахметова – безплатно виготовить сталь… так він в Україні свій метал продає дорожче, ніж на експорт”
  • “Нехай ця група краще ціни на світло не піднімає, а то і знизить. З гербом можна і після перемоги розібратися”
  • “Треба грошi вiдмити. Чи мозги нам замити, ще вишиванку на бабу накрасити та мало чого ще”
  • “В даний час, коли в Україні війна, гроші віддати на армію. А герб покрити нетлінною тканиною, щоб не мозолив очі. Прийде пора і на нього”
  • “За попередні роки було все якось не на часі, а тепер на оце 28млн. є, а на дрони по три гривні збираємо”
  • “Не на часі такі витрати, люди по копійці скидаються на військових а це мільйони”

Як буде виглядати монумент після заміни герба можна подивитися за посиланням.

Читайте також: Ми дали в штангу” – нардеп про виділення під час війни понад 570 млн грн на добудову Музею Голодомору

Довідка: монумент “Батьківщина-мати” споруджено в 1981 році. Він є пам’яткою науки й техніки місцевого значення. Монумент вважається найвищою монументальною скульптурою в Європі. Він розташований на правому березі річки в Києві на території музею. Автор монумента – скульптор Василь Бородай.

Нагадаємо, у 2022 році у “Дії” 85% із понад 778 тисяч українців проголосували за зміну герба СРСР на Тризуб на щиті монумента. Голова Мінкульту Олександр Ткаченко повідомляв, що ремонт щита монумента реалізують не за бюджетні кошти, а за гроші приватних інвесторів, які наразі вже зібрані. Декомунізацію об’єкта мають завершити до Дня Незалежності – 24 серпня. 

Фінансовими партнерами виступили: НАК “Нафтогаз України”, Монобанк, Ощадбанк, ПУМБ, Нова Пошта, АТБ, ПриватБанк, Український Аграрний, Холдинг, Перша Приватна Броварня, Метінвест, КАН Девелопмент та КАНБУД, ОТП Банк, WOG, Асоціація “Незалежна асоціація банків України”.