Не можна кидати напризволяще хворих, які знаходяться у важких умовах – Марина Порошенко

21:39 08.02

Реформа протитуберкульозних медзакладів потребує ретельної підготовки, щоб забезпечити якісне лікування і захистити громадян.

Не можна кидати напризволяще хворих, які знаходяться у важких умовах – Марина Порошенко Фото: Європейська Солідарність

Про це повідомляє пресслужба “Європейської солідарності”.

«Оскільки з 1 квітня вступає в силу система оплати за медичні послуги через НСЗУ, сьогодні ми маємо реформувати медичні заклади Києва, щоб з 1 квітня вони почали отримувати оплату саме за послуги. Тобто не за ліжка, не за кількість персоналу, який працює в тому чи іншому закладі, а за ті послуги, які медичний заклад надав для населення міста Києва», – пояснює   голова постійної Комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики, лідер команди «Європейської Солідарності» Марина Порошенко.  

Під час наради Марина Порошенко зазначила, що реформування протитуберкульозних медзакладів викликає багато запитань, на які громадяни та медичні працівники мають отримати чіткі відповіді: яким чином буде відбуватися об’єднання медичних закладів; як буде забезпечено основний принцип щодо наближення медичних послуг до пацієнта за місцем його проживання; чи не будуть закриватися медичні заклади і чи не відбудеться скорочення медичних працівників у цих закладах.

«Крім того, ми знаємо, що за пакетом НСЗУ на сьогодні вже обмежений термін лікування в стаціонарі. Тому ми маємо подбати про долю і тих пацієнтів, які потребують довготривалого лікування, а також про поєднання соціальних і медичних послуг », – говорить Порошенко.

За словами Марини Порошенко,  столичні депутати   не можуть кинути напризволяще хворих, які   часто знаходяться у важких життєвих умовах: це і безхатченки, і хворі, які не мають власної родини.

Вона повідомила, що у середу на засіданні постійної комісії буде ухвалюватися рішення про реструктуризацію протитуберкульозних і фтизіатричних медичних закладів. За словами депутатки,  комісія  буде наполягати на тому, щоб проблемні питання були опрацьовані Департаментом охорони здоров’я.

За потреби депутати Київради звертатимуться до Міністерства охорони здоров’я України та НСЗУ, щоб вони доопрацювали ті питання, які зараз, коли реформа тільки набирає обертів, ще не були включені в пакети послуг для населення, але в майбутньому мають бути передбачені. 

Нагадаємо, Марина Порошенко планує захистити дітей-сиріт “житловими сертифікатами”.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...