Не куштувати і навіть не нюхати. Топ-3 отруйні рослини, якими краще милуватись здалеку

Автор: Галина Ворона
00:20 19.07

У Києві і на околицях столиці ростуть дуже підступні рослини, які мають привабливий вигляд, але можуть вбити, якщо їх покуштувати. Щоб не стати їхньою жертвою, слід знати “ворога” в обличчя.

Не куштувати і навіть не нюхати. Топ-3 отруйні рослини, якими краще милуватись здалеку

Про такі рослини розповіли на Facebook-сторінці ЛПГ “Конча-Заспа”.

Вовче лико

Навіть квітами цієї рослини краще милуватися здалеку. Їх запах, який нагадує аромат ванілі, може викликати головний біль, запаморочення. Краплина соку, яка попаде на шкіру або слизисту оболонку губ, очей викликає сильне подразнення. Вони дуже небезпечні: вважають, що отрута від восьми ягід – смертельна доза для людини.

Блекота

Ще багато віків назад було відомо про страшну силу блекоти. Підмітили, що людина, яка пожувала рослину, поводить себе досить дивно, здійснює вчинки проти всякого здорового глузду. Це пов’язано з отруйними речовинами, які небезпечні для людини та багатьох тварин. Головне, що привертає увагу – квітки та плоди – глечики. Отруєння блекотою буває смертельним! Між тим упізнати рослину можна не тільки по зовнішньому вигляду, а й по неприємному запаху.

Вороняче око

В цієї рослини зі стеблини ростуть чотири або п’ять листочків, а в середині сидить ягідка. Приймають цю ягідку за чорницю. Але в них ягідки смачні, а вороняче око – ягода дуже отруйна і її ні в якому випадку не можна куштувати.

Загалом слід пам’ятати, що їсти можна тільки ті рослини, ті ягоди, в їстівності яких ви впевнені.

Читайте також: Борщівник, Баладонна та інші: рослини, з якими потрібно бути обережними 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...