Не чіпай ялинку! За рік обсяги “зеленого” браконьєрства зросли втричі

16:30 04.12.2020

Держекоінспекція почала природоохоронну акцію “Новорічна ялинка – 2021”, під час якої посилить контроль за продажем хвойних дерев. З року в рік незаконна вирубка ялинок наносить величезну шкоду довкіллю та екосистемі країни.

Не чіпай ялинку! За рік обсяги “зеленого” браконьєрства зросли втричі
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

Не дивно, що у передноворічний період збільшуються обсяги незаконної вирубки ялинок. Однак щороку масштаби “зеленого” браконьєрства тільки зростають.

Так, у передноворічну пору з 28 листопада 2019 року по 16 січня 2020 року ДЕІ розрахувала 695,9 тисяч гривень збитків. Це у три рази більше, ніж протягом аналогічного періоду 2018-2019 років. Штрафи сягнули 45,6 тисяч гривень, що вдвічі перевищує показник попереднього року, – підкреслив Андрій Мальований.

У зв’язку з цим установа вже направила доручення:

  • обласним державним адміністраціям та КМДА – нагадати лісогосподарським підприємствам про необхідність охорони лісу й провести заходи для протидії вирубкам;
  • національній поліції України – посилити контроль на місцях торгівлі та зберігання дерев;
  • територіальним підрозділам ДЕІ – сформувати план профілактичних заходів для населення, погодивши його з органами місцевого самоврядування та Нацполіцією;

За його словами, такі рішення дозволять активізувати природоохоронний контроль та забезпечити легальну та прозору підготовку до новорічних свят.

Окрім того, він наголосив, що за збереження та охорону лісів України відповідальні всі – від посадовців до звичайних громадян. Велика кількість хвойних дерев знищується українцями самовільно, а отже громадянам варто переосмислити свій погляд на традиції новорічних святкувань.

Якщо ви все таки хочете бачити вдома живу ялинку на Новий рік, то її можна придбати законно. Найліпший варіант – штучна або ж дерево у кадці, яке потім можна висадити біля будинку», – додав Мальований.

А тим часом міська влада начепила капелюха на новорічну ялинку, що встановлюють на Софіївській площі. Ялинку прикрасять 10 км гірлянд та понад 1500 іграшок. 

Читайте також: Ялинка, святковий маршрут і без шоу. Подробиці новорічного святкування у Києві

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися