Називала мовний закон “фашизмом”. Скандальну викладачку Більченко звільнили з університету Драгоманова

Автор: Галина Ворона
13:56 21.07

Скандальна викладачка Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова Євгенія Більченко, що “прославилась” своїми антиукраїнськими поглядам – зокрема, назвала ухвалений закон щодо державної мови “звичайним фашизмом“, повідомила, що її звільняють з вишу на підставі ліквідації кафедри.

Називала мовний закон “фашизмом”. Скандальну викладачку Більченко звільнили з університету Драгоманова

Про це вона написала на своїй Facebook-сторінці, додавши повідомлення з відділу кадрів.

Мене звільнили. Ну ось. Заради цього пішли на ліквідацію цілої кафедри. Чи не змогли нічого довести: ні профнепридатність, ні аморальний вчинок – нічого з того, що вішали. За час відсторонення від педагогічної роботи я зайнялася науковою так щільно, що це видно по моєму рейтингу: додаю рейтинг поруч з наказом про звільнення. У мене не просто перше місце, а перше місце з немислимим відривом. Про це в університеті все знають. Вважає машина. Там все об’єктивно “, – написала Більченко.

Вона також похвалилась, що частину наукових робіт робила спільно з російськими колегами, про що абсолютно не шкодує.

Це були наші найкращі діалоги за Бахтіним. Я була щаслива, дякую, коли ми збиралися разом від Луцька до Москви, від Дрогобича до Петербурга. Мені б хотілося, щоб світ знав, як в Україні поводяться з політичними інакомислячими “, – додала Більченко.

Нагадаємо, викладачка педагогічного університету Драгоманова спровокувала кілька скандалі. Перший – у січні 2021 року на своїй сторінці у Facebook назвала ухвалений закон щодо держаної мови – “звичайним фашизмом“ та заявила, що країною правлять “етнорадикали, а зовнішні глобалістичні сили керують вуличними радикалами“.

Читайте також: Чиєї вітчизни? Скандальна викладачка Більченко вітає з Днем захисника

Через суспільний осуд подібних висловлювань Більченко звернулася за захистом до президента Володимира Зеленського. Більченко також не приховувала, що спілкувалася з російським письменником Захаром Прилєпіним, який активно співпрацював з сепаратистами на Донбасі. 

Ще один скандал довкола Більченко розгорівся після того, як вона назвала Україну “онкохворою американською колонією“. Пізніше в її навчальних матеріалах знайшли численні порушення законів України та статуту університету. 

Мовний омбудсмен Кремінь закликав СБУ відреагувати на антиукраїнські провокації викладачки Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова Євгенії Більченко.

Згодом педуніверситет Драгоманова відсторонив від викладання професорку Більченко, яку звинуватили в українофобії.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...