Навіщо у Києві перевіряють бомбосховища? Де подивитися їх адреси

18:51 06.12.2021

Кілька днів поспіль у ЗМІ з’являється інформація про перевірку стану бомбосховищ столиці та проведення навчань тероборони.

Навіщо у Києві перевіряють бомбосховища? Де подивитися їх адреси

На тлі повідомлень про можливе загострення ситуації на кордонах України та чергову агресію з боку РФ, журналіст ВК спробував розібратися у цій ситуації.

Київська міська державна адміністрація вже не вперше цього року перевіряє стан бомбосховищ. Як зазначили у Департаменті муніципальної безпеки, до регулярних перевірок залучаються представники Головного управління ДСНС України у м. Києві та комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація».

Протягом останніх років кілька разів було оновлено мапу з усіма укриттями у підземному просторі. Востаннє вона оновлювалася у квітні 2021 року.

бомбосховища скрін

Тут можна подивитися адресу найближчого до вас укриття.

Наразі у Києві нараховується близько 4,5 тисячі приміщень, які загалом розраховані на укриття 2,6 млн осіб. У першу чергу йдеться про підземні споруди метрополітену, адже київське метро вважається найважливішим і найбільшим об’єктом цивільного захисту столиці.

Далі підвальні приміщення житлових будинків, промислових підприємств усіх форм власності, навчальних закладів, культурно-музейних та концертно-виставкових установ, державних цивільних та військових органів, медичних та торговельних установ, закладів харчування та спортивно-розважального спрямування, а також підземні паркінги та інші споруди підземного простору.

Керівники та власники згаданих вище споруд у разі виникнення надзвичайної ситуації мають забезпечить вільний доступ для укриття. У всіх бомбосховищах повинна бути наявна медична аптечка з найбільш необхідними ліками, а у великих сховищах цивільного захисту населення повинні взагалі мають бути обладнані медичні пункти польового типу.
Хоча чиновники звітують про готовність столичних бомбосховищ будь якої миті стати прихистком для киян, проте стан багатьох з них бажав би ліпшого через відсутність ремонтів та банального освітлення.

У свою чергу інформувати киян про надзвичайну ситуацію мають через мережу провідного мовлення (квартирні та зовнішні гучномовці). Оскільки система проводового радіо в Україні давно знищена, виконувати цю функцію мають сучасні місцеві радіостанції, телебачення та автомобілі, оснащені гучномовцями та сиренами.

Натомість громадяни мають виконувати розпорядження і вказівки органів виконавчої влади, управлінь з питань надзвичайних ситуацій, ділитися інформацією з сусідами та тримати при собі повсякденний одяг, взуття, аптечку, засоби особистої гігієни та документи, а також хоч якийсь запас їжі.

Якщо сигнал застав особу в транспорті, громадському місці (магазині, театрі, на ринку тощо), необхідно уважно і спокійно вислухати повідомлення, визначитись, де поблизу знаходиться станція метрополітену, укриття і як найшвидше добратися і укритися в них, якщо є час — то якнайшвидше прибути додому і діяти у відповідності з отриманими вказівками.

Читайте також: Оборона Києва: добровольців запрошують на щотижневі навчання у 112-ту бригаду

Великий Київ у Google News

підписатися