Навіщо полізли? Люди скандального Хржановського таки почали розкопки у Бабиному Яру і знайшли там кістки

14:56 25.12.2020

Сьогодні, в день католицького Різдва, ініціатори російського проєкту меморіального комплексу “Бабин Яр” розпочали розкопки на Кирилівському православному кладовищі та наткнулись там на залишки старих поховань.

Навіщо полізли? Люди скандального Хржановського таки почали розкопки у Бабиному Яру і знайшли там кістки

Про це повідомив виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс.

По інформації наших спостерігачів, вже в перші години розкопок, знайдені кістки з минулих поховань. Що буде тепер? Або вони намагатимуться приховати ці знахідки або з метою зберегти обличчя скажуть, що тепер зрозуміло, що тут будувати не можна”, – розповідає Йосип Зісельс.

За його словами, кістки поклали на біле простирадло, а згодом кинули у купу сміття.

Також на сторінці громадського діяча з’явилось відео з місця подій, де засвітились виконавці розкопок. Схоже, що на ділянці працює група із 10-12 людей: робітники безпосередньо копають землю, а решта стоїть поодаль та спостерігає за процесом.

На відео помітно, як один із “контролерів” посміхається, крокуючи місцями поховань жертв тієї епохи.

 

Згодом директор Меморіального центру “Бабин Яр” Максим Яковер заявив у Facebook, що два фрагменти людського черепа знайшли на глибині до 1 м. Офіційний звіт очільник проєкту представить суспільству у неділю, 27 грудня.

 

Нагадаємо, що Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати будівництво поминальної синагоги на землі Кирилівського православного кладовища.

У зв’язку з цим українські євреї почали збирання протестних підписів проти нової наруги над історією народів. Вони звернулися до громадянського суспільства з закликом захистити православний цвинтар від будівництва, яке загрожує міжнаціональним та міжконфесійним конфліктом в Україні.

Великий Київ у Google News

підписатися