Насильство і ґвалтування – зброя російських окупантів

Автор: Марія Супрун
09:21 12.04

У Нью Йорку відбулося засідання Ради Безпеки ООН, на якому обговорювали наслідки війни для жінок та дітей України.

Насильство і ґвалтування – зброя російських окупантів

Про це, із посиланням на свого власного кореспондента, пише Укрінформ.  

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив на Радбезі: «Як і її нацистські попередники, росія розпочала політику винищення всього народу. російським солдатам начальство дозволило вбивати всіх, хто вважає себе українцем». 

І нагадав, що рятуючись від «визволителів», Україну покинуло понад 4,3 млн біженців. 6,5 млн стали внутрішньо переміщеними особами. Переважна більшість із них – жінки та діти. Ще 121 тисячу дітей, окупанти викрали і вивезли, переважно з Маріуполя. Також, Кислиця повідомив, що в Україні буде запущено спеціальний механізм документування випадків сексуального насильства російських військових щодо українських жінок.  

На засіданні Ради Безпеки ООН у режимі відеоконференції виступила очільниця організації «Ла Страда – Україна» Катерина Черепаха.

Вона розповіла про випадки ґвалтування жінок і дітей російськими військовими. Йдеться про зафіксовані в Київській, Херсонській та Чернігівській областях випадки зґвалтування, у тому числі групами окупантів. Катерина Черепаха також повідомила, що всі ці випадки «лише верхівка айсберга, яку ми бачимо». Часто жертви, які вижили, надто травмовані й не готові розповідати про те, що сталося. Також багато жінок були вбиті. І закликала Раду безпеки, міжнародні інституції та уряди зупинити війну й продемонструвати свою солідарність. 

Нагадаємо, на Київщині російські “асвабадітєлі” згвалтували 14-річну дівчинку, яка тепер вагітна, та 11-річного хлопчика.

Великий Київ у Google News

підписатися