Наступного року ціна квадратного метру в нових ЖК зросте – експерти

Автор: Любава Лисичкіна
20:40 01.12.2023

Ціни на квартири в новобудовах зростуть через низку причин.

Наступного року ціна квадратного метру в нових ЖК зросте – експерти Фото: ілюстративне
оренда квартири Київ

Як повідомляється, підвищення цін експерти прогнозують лише в деяких містах. Зокрема, в Києві.

Так, комерційна директорка компанії “Інтергал-Буд” Анна Лаєвська зазначає, що ринок невеличкими темпами, але відновлюється, тому ціни ростуть, знижки зменшуються, програми лояльності скасовуються. Тож єзростання собівартості будівництва є досить суттєвим – до 40%. Ці витрати забудовники вимушені поступово перекладатина вартість квадратного метра.

” Не в останню чергу цьому сприятимуть державна іпотека та програми компенсації за втрачене та пошкоджене житло, які підсилюють реальний попит на ринку. Щодо цін у наступному, 2024 році, ми прогнозуємо збільшення вартості ще щонайменше на 10 – 15%”, – пояснила  Лаєвська.

Як впливатиме на ціни місцезнаходження ЖК?

Рівень цінових коливань на первинному ринку нерухомості залежатиме й від певного регіону. Ціни на житло будуть незмінними або впадуть в регіонах, що межують з РФ та в прифронтових районах, говорить  керівниця департаменту продажів компанії Greenville Сусанна Караханян.

Навпаки зростатиме вартість квадратного метра в умовно безпечних регіонах, наприклад, на заході України. Серед провідних факторів впливу на ціни також треба зазначити настрій покупця, курс національної валюти відносно долара, темпи відновлення будівництва, пояснила експертка.

Найбільше на собівартість зараз впливають:

  • катастрофічний брак кваліфікованих будівельників (мобілізація,
  • залучення працівників у процеси відбудови на державному рівні (відновлення інфраструктури, будівництво з нуля магістральних водогонів після підриву Каховської ГЕС тощо);
  • подорожчання будматеріалів під впливом зміни логістичних ланцюжків;
  • втрати робітничих потужностей у східних і південних областях;
  • подорожчання сировини.

 

Великий Київ у Google News

підписатися