Наслідки коронавірусу можуть створити проблеми у сексі: дослідження

Автор: Тетяна Сененко
20:26 09.10

В Італії група дослідників опитала близько 9000 осіб, які втратили нюх після коронавірусу. Як відомо, це один з найбільш характерних побічних ефектів, який може переслідувати до шести місяців (і навіть довше).

Наслідки коронавірусу можуть створити проблеми у сексі: дослідження

Про це пише maximonline.

Основною проблемою для людей, які більше не відчувають запахів, звичайно, стає їжа. Улюблені страви втрачають смак, кава стає просто чорною рідиною. Більш того, можна помилково з’їсти щось несвіже.

Науковці спостерігають втрату або, навпаки, набір ваги у багатьох людей з аносмією. Схуднення зрозуміло, а ось набір ваги відбувається через те, що людина не відчуває задоволення і насичення від звичної кількості їжі і їсть більше. 

 

 Другий поширений ефект від втрати нюху виявився менш очевидним. Багато опитаних скаржилися на проблеми з сексом, причому як жінки, так і чоловіки.

Виявилося, що нюх відіграє серйозну роль у визначенні сексуально привабливого партнера. Річ тут навіть не в феромонах, а в тому, що природний запах тіла є одним з найсильніших збуджуючих аспектів.

Читайте також: У Голосіївському ЦНАПі можна зробити щеплення від коронавірусу: деталі

У стабільних пар саме він викликає вироблення окситоцину – гормону, який викликає розслаблення, довіру, бажання обніматися. Іноді просто знайомого запаху достатньо, щоб запустити збудження.

Всього цього виявилися позбавлені люди без нюху. Вони скаржилися на почуття відчуження у власній родині, яке викликало проблеми з лібідо і депресію. Науковці пов’язали це з нестачею окситоцину.

Читайте також: В “Ашані” на “Почайній” можна щепитися від коронавірусу

Нагадаємо, за словами Світлани Гук, керівниця Центру респіраторноі медицини та алергології КЛ “Феофанія”, до грубих, інколи, на жаль, фатальних помилок можна віднести самостійне використання гормонів, антикоагулянтів, антибіотиків. Препарати цих груп, нагадує медик, має призначати лише лікар, бо важливо не тільки робити це вчасно, не раніше, не пізніше від необхідного, але і дози можуть бути дуже різними для різних пацієнтів.

 

Великий Київ у Google News

підписатися