Лікарка “Феофанії” радить, як лікувати коронавірус вдома і яких помилок не потрібно припускатися

Автор: Любава Лисичкіна
18:52 01.10.2021

За словами медика, при легкому перебігу вірусної інфекції, тобто коли пацієнт перебуває вдома і немає потреби в госпіталізації, людина одужує протягом двох тижнів.

Лікарка “Феофанії” радить, як лікувати коронавірус вдома і яких помилок не потрібно припускатися

Про це розповіла ТСН лікарка-пульмонологиня, керівниця Центру респіраторноі медицини та алергології КЛ “Феофанія” Світлана Гук.

“Як і раніше, у випадку циркуляції попередніх штамів рекомендовано вдома використовувати жарознижувальні за потребою, коли температура тіла перевищує 38°C, вітаміни С, Д та цинк все ще не втрачають своїх амбулаторних позицій. Важливо достатньо пити: тим більше, чим вища температура, щонайменше 30-40 мл води на кг ваги на добу”, – зауважує лікарка.

За словами Світлани Гук, до грубих, інколи, на жаль, фатальних помилок можна віднести самостійне використання гормонів, антикоагулянтів, антибіотиків. Препарати цих груп, нагадує медик, має призначати лише лікар, бо важливо не тільки робити це вчасно, не раніше, не пізніше від необхідного, але і дози можуть бути дуже різними для різних пацієнтів.

Ще одна помилка, на яку вказує Гук, пізнє звернення по допомогу, коли сатурація вже досягає критично низьких показників.

“Тож, якщо протягом хвороби відбувається зниження сатурації крові, нижче 92-94%, – час звертатись по допомогу, не залишатись один на один з ситуацією”, – радить медик.

Нагадаємо, в “Ашані” на “Почайній” можна щепитися від коронавірусу.

Великий Київ у Google News

підписатися