Насіння овочів: основи вибору для багатого врожаю

Автор: Володимир Хлєбников
16:35 24.11

Овочі є основою здорового раціону та радістю кожного городника.

Насіння овочів: основи вибору для багатого врожаю

Але, само собою, вони можуть дати хороший урожай тільки за умови, що вирощені з хорошого насіння, такого яке продається на https://semena.in.ua/nasinnya-ovochiv/. Дуже важливо знати, як правильно вибирати це насіння, щоб воно дозволило виростити багатий урожай.

Для початківця городника завдання, як вибрати насіння, перетворюється на справжню головоломку, а вивчення каталогів з насінням нагадує подорож мінним полем. Занадто велика спокуса купити відразу і багато. Щоб не помилитися, слід діяти чітко.

Основи вибору насіння овочів: що слід враховувати

Завжди важливо уважно розглядати пакетик. Виробники, що поважають себе, видають всю інформацію про насіння. Їм приховувати нічого, вони цінують своє ім’я. До речі, не потрібно викидати пакетик з-під насіння: за ним можна буде вибрати сорт із тієї ж партії або пред’явити претензію фірмі-виробнику.

Основи підбору сорту перед покупкою насіння

Щоб підібрати найкраще насіння овочів, необхідно на першому етапі правильно підібрати сорт. Серед критеріїв виділяється врожайність та витривалість. На них варто звернути особливу увагу. Для високоврожайних сортів доведеться створювати особливі умови, в яких вони зможуть найякісніше проявити себе.

Витривалість передбачає можливість сорту протистояти різним хворобам та шкідникам. Якщо враховувати те, як непередбачено поводиться погода останнім часом, то кожна рослина повинна мати певну міцність. Тобто сорт має бути стійким до хвороб, несприятливих зовнішніх факторів у вигляді невеликих перепадів температур та біологічних шкідників. Цікавий факт: чим корисніша рослина, тим більше вона сприйнятлива до зовнішніх подразників.

Друге правило – це добір рослин, які відповідають зоні вирощування. Зараз можна легко звернутися до різних досліджень, які показали, які сорти у якому регіоні показують найкращі результати зростання. Професійне насіння овочів створюється для певного ґрунту, клімату та місцевості, що обов’язково варто враховувати. Найкраще придбати перевірені сорти, які підійдуть для вашої кліматичної зони.

Третє правило – вибір перевірених виробників насіння. Їх випускають різні фірми, тому особливу увагу варто визначити й тому, яка компанія надає свою продукцію. Найкраще працювати тільки з тими, хто зміг зарекомендувати себе з найкращого боку.

Варто також зважати на врожайність. Всупереч, здавалося б, здоровому глузду, високоврожайні сорти далеко не завжди на практиці виявляються такими, і справа зовсім не в самому насінні. Не забувайте: високоврожайні сорти, як правило, вимогливіші, і забезпечити їм умови, в яких вони виявлять себе, аж ніяк не завжди є можливим. Адже навіть якщо дуже старатися, перетворити піщаний ґрунт на чорнозем навряд чи вийде. Низьковрожайні сорти, навпаки, дуже невибагливі до умов вирощування, завдяки чому можуть виявитися в результаті продуктивнішими.

Як купити насіння і не помилитися

Коли купувати насіння – однозначно відповісти складно. В принципі, робити це можна цілий рік, але можна безпосередньо перед посівом. Так, наприклад, насіння овочевих рослин краще купувати у січні. Досвідчені садівники починають готуватися до сезону заздалегідь – деякі з жовтня цікавляться новинками.

Чи варто купувати гібриди

У багатьох городників упереджене ставлення до гібридів, нібито це ГМО, але це помилка. Навпаки, насіння-гібриди деяких овочів дуже привабливі в наших кліматичних умовах. Наприклад, огірки. Саме гібриди стійкі до борошнистої роси. Гібрид створюється шляхом схрещування кількох сортів, він отримує набір певних характеристик кожного з них, але отримані якості не передаються через насіння наступного покоління. Це означає, що зібрати насіння і виростити з нього таку ж рослину не можна.

Пропозиція гібридного насіння на ринку дуже велика і щорічно поповнюється новинками. Попри те, що деякі гібриди зберігають популярність по 20-30 років, в середньому вік гібридів недовгий.

Таким чином, можна зробити висновок, що купувати насіння найнадійніше в інтернет-магазинах або торгових точках завчасно. Тут є сертифікати якості на насіння, а також ліцензія на їх продаж.

Чому варто купувати насіння в інтернеті

Для інтернет-магазину насіння найцінніше – репутація. Її дуже складно заробити та легко втратити. Тому особлива увага приділяється якості насіння. Пряма співпраця з відомими виробниками та дотримання правил зберігання, дозволяє йому гарантувати, що насіння не підведе і порадує хорошим урожаєм.

Насіння – не той товар, яким можна запастися на багато років наперед, адже у них є свої терміни зберігання. До того ж, якщо розкрити упаковку, вони втрачають у своїй якості та схожості. Особливо це стосується насіння у фользі. В інтернет-магазині завжди можна відмовитися від спонтанної покупки, а перегляд кошика дозволяє пройтись на вибір критичним поглядом.

Це чудова можливість замовити насіння та саджанці, яких немає в магазинах конкретного міста. Широкий ціновий діапазон дозволяє кожному знайти у магазині те, що потрібно. Вибір великий, тому підбирайте насіння, посадковий матеріал та інші товари за допомогою зручного пошуку чи розумного фільтра.

Гарний інтернет-магазин гарантує:

  • індивідуальний підхід до кожного клієнта;
  • високий рівень обслуговування клієнтів;
  • повна інформація про технологію вирощування насіння;
  • консультативна підтримка досвідчених агрономів;
  • гарантія якості продукції.

Вся продукція, яку пропонує інтернет-магазин з гарною репутацією, ретельно відібрана, перевірена на схожість та повністю відповідають опису, вона герметично упакована, що дозволяє пересилати насіння у будь-який регіон та зберігати високу схожість навіть при тривалому зберіганні.

Якщо виникне необхідність, серед широкого асортименту посадкового матеріалу консультанти інтернет-магазину допоможуть підібрати саме той сорт, який максимально адаптований до кліматичних умов конкретного регіону.

Великий Київ у Google News

підписатися