Народилися передчасно. У столиці донорського грудного молока потребують тридцять немовлят

Автор: Любава Лисичкіна
19:49 25.11

Грудне молоко, навіть донорське, захищає малюків від низки хвороб і пришвидшує одужання. Дітей, які отримують грудне молоко, швидше виписують додому. Адже, це не тільки їжа, а й ліки, запевняють неонатологи.

Народилися передчасно. У столиці донорського грудного молока потребують тридцять немовлят

Про це ідеться у сюжеті  “5 каналу”. 

Єдиний в Україні банк грудного молока, розташований у Київському перинатальному центрі, потребує донорів. Наразі з ним співпрацюють лише п’ятеро жінок, а от  донорське грудне молоко потрібне тридцяти немовлятам.

Зазначається, що здебільшого це передчасно народжені діти, мами яких мають труднощі з лактацією.  В Україні виходжують немовлят вагою від п’ятисот грамів. У їхніх мам переважно ще не встигла розвинутися лактація. У перинатальному центрі Києва знайшли вихід – 2,5 роки тому тут створили банк грудного молока.

Так, наприклад,  Олена – одна з п’яти донорок банку грудного молока, а малюків, які в перинатальному центрі його потребують, вшестеро більше. І  зараз, коли хвиля локдауну,   холодильники банку  напівпорожні.

За час існування банку грудного молока з ним співпрацювали понад сотня жінок-волонтерок. Їхнього молока вистачило для тисячі малюків, адже передчасно народженій дитині на добу треба лише близько 30 мілілітрів.Донорки  обстежуються на ВІЛ, гепатити В і С, і на сифіліс. Саме ці хвороби є небезпечними і можуть передаватися через грудне молоко. 

Доноркою може стати жінка, яка народила не більше ніж пів року тому. Їй видають молоковідсмоктувач, стерильну тару. Водій банку приїздить за молоком, яке пастеризують та обстежують. 

“Воно захищає від різних смертельних інфекцій, як сепсис, некротичний ентероколіт, профілактика захворювань легень у таких дітей. У грудному молоці міститься безліч факторів: лейкоцитів, стволових клітин, антитіл, ферментів”, – запевняє лікарка-неонатологиня Анна Осіпова.

 Нагадаємо,в Україні запрацював додаток для жертв домашнього насилля.

Великий Київ у Google News

підписатися