Найкращий проєкт благоустрою скверу Василя Сліпака – обрано переможця конкурсу (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
11:17 31.08.2021

В Києві оголосили переможця Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на визначення найкращої проєктної пропозиції благоустрою скверу імені Василя Сліпака.

Найкращий проєкт благоустрою скверу Василя Сліпака – обрано переможця конкурсу (ФОТО)

Про це розповів директор Департаменту містобудування та архітектури КМДА Олександр Свистунов.

«До нашого Департаменту надійшла 21 заявка на участь у конкурсі, проте свої проєкти нам направили лише 8 учасників. Вони працювали над концепціями протягом 60 днів», – розповів Свистунов.

Як додав заступник голови КМДА, голова журі конкурсу Валентин Мондриївський, зовсім скоро у сквері імені Василя Сліпака відбудуться масштабні перетворення. Наразі частина території у підніжжя Андріївського узвозу перебуває в занедбаному стані.

«Після розробки проєктної документації, у сквері створять громадський простір на честь Героя України Василя Сліпака», – зазначив Мондриївський.

За його словами, журі обрало три найкращі передпроєктні пропозиції конкурсу, загальний преміальний фонд якого становить 180 тис. грн:

  • І премія – автор проєкту № 226206 Шемотюк Олексій та авторський колектив: Єрмоленко А.І., Штефан Є В., Задорова А. О.;
  • ІІ премія – автор проєкту № 226015 Куцевич Богдан;
  • ІІІ премія – автор проєкту № 130130 Чулков Дмитро.

Додамо, що архітектор Олексій Шемотюк, який отримав І премію, відомий тим, що разом з Олександром Горбанем влаштували акцію протесту й намагалися підпалити вхідні двері Десятинного монастиря УПЦ МП на території Національного музею історії України на вулиці Володимирській. За словами самих архітекторів, акція мала на меті привернути увагу до діяльності Московського патріархату в Україні. Олексій Шемотюк служив в аеророзвідці Збройних сил України, він батько 3 дітей.

Василь Сліпак (1974—2016) – Герой України, народився у Львові, але згодом переїхав до Франції, де прожив 19 років. Там він мав ім’я, успішну кар’єру на світових оперних сценах, вірних друзів та любов. Василь брав активну участь в Революції гідності, а згодом приєднався і до волонтерського руху. Пізніше Василь Сліпак вирішив залишити сцену і кар’єру в Європі і стати до лав добровольців. Під час виконання бойового завдання у 2016 році Василь «Міф» Сліпак загинув від кулі снайпера. Як «Міф» став легендою – читайте тут.

Нагадаємо, Нацбанк випустить монету із зображенням Василя Сліпака.

Великий Київ у Google News

підписатися