Як «Міф» став легендою. П’ять років тому не стало легендарного Василя Сліпака

Автор: Любава Лисичкіна
18:30 29.06.2021

5 років тому, 29 червня 2016 року, близько 6 години, у районі смт Луганське від ворожої кулі калібру 12.7 мм, яку випустив снайпер з великокаліберної гвинтівки, загинув Василь Сліпак «Міф» – співак і воїн. Герой України.

Як «Міф» став легендою. П’ять років тому не стало легендарного Василя Сліпака

 У 1997 році Василь Сліпак успішно пройшов конкурсний відбір до Паризької національної опери. Говорив він баритоном, а співав і баритоном, і меццо-сопрано, що було унікальним свого роду явищем. Завдяки своєму голосу українець почав успішну сольну кар’єру в Європі.

Він майже 20 років жив у Франції, виступав на найкращих європейських сценах.

До України його повернула війна — про те, що він пішов боротися за рідну землю, не знала навіть родина.  

Як «Міф» став легендою

З початком війни на сході України Василь створив благодійну організацію «Українське братство», у травні 2015 року соліст Паризької опери поїхав, як воїн-доброволець, воювати у складі Добровольчого українського корпусу (ДУК) на Донбас.

«Я пропустив Майдан, але війну не пропущу», – сказав він.

За спогадами друзів Василя Сліпака, 9 травня 2015 року він виступив із прощальним концертом у Парижі, а 10 травня поїхав в Україну. Воював у ДУК «Правий сектор» під псевдо «Міф», бо найулюбленішою була його партія Мефістофеля в опері Шарля Гуно «Фауст». Наприкінці вересня він повернувся в Париж.

Вдруге приїхав на фронт наприкінці травня 2016 року. Ще 27 травня виступав із концертом. Тоді, відповідаючи побратимам, на скільки приїхав, відповів: «Побачимо».

«Василь не планував повністю віддаватися війні. Просто був дуже активною людиною. Для нього важливо було знаходитися там, де він потрібен: на сцені та на війні», – згадувала подруга співака у Франції Анна Чесановська.

29 червня 2016 року 41-річний Василь Сліпак загинув від кулі ворожого снайпера. Ціною свого життя він врятував побратимів: українські бійці відбили атаку окупантів на селище Луганське Донецької області з боку Дебальцевого та перейшли в контрнаступ, потіснивши противника з двох укріплених позицій поблизу Логвинового.

Василь Сліпак похований у Львові, на Личаківському цвинтарі, поруч із багатьма іншими українськими бійцями, які на окупованому Донбасі віддали своє життя за Україну.

Як відомо, Нацбанк випустив монету із зображенням Василя Сліпака. У 2018 році про Василя Сліпака зняли документальний фільм «Міф», який переміг на фестивалі у Португалії.

Нагадаємо , у  столиці буде арт-сквер на честь загиблого Василя Сліпака.  

 

Великий Київ у Google News

підписатися