Як правильно і смачно це зробити розповів шеф-кухар Євген Клопотенко.
Маринувати можна будь-яку цибулю: і жовту, і білу, і синю. Біла та синя цибуля мають більш м’який смак, тому для їх маринування достатньо години, а ріпчасту залиште до 3 годин.
Робити її просто, тому не бачу перешкод, щоб ви приготували її вже сьогодні за моїм перевіреним рецептом.
Рецепт маринаду простий і криється у формулі «1:2:3». На одну частину солі й одну частину цукру потрібно взяти дві частини оцту і три частини води.
Почистьте велику цибулю, нам потрібно 200 г. Наріжте її тонкими напівкільцями. Складіть у ємність, в який маринуватимете. Наприклад, 500 мл банку із кришкою, яка закручується. В ній зручно зберігати мариновану цибулю в холодильнику.
Щодо оцту, то Клопотенко радить той, який виготовлений методом природної ферментації та має кислотність близько 6%, наприклад на яблучний, виноградний, рисовий оцет чи, якщо пощастить знайти, сливовий.
В сотейнику або каструлі підігрійте 150 мл води приблизно до 40-45 градусів – вона має бути відчутно теплою. Зніміть з вогню, додайте 50 г цукру, 50 г солі та влийте 100 г оцту з кислотністю 6%. Перемішайте інгредієнти до повного розчинення та залиште маринад охолонути до кімнатної температури.
Залийте півкільця цибулі маринадом, покладіть в банку 2 горошини духмяного перцю та 1 бутон гвоздики. За бажанням додайте невеликий лавровий лист або його половинку. Якщо маринуєте ріпчасту цибулю, за бажанням всипте дрібку куркуми. Вона набуде гарного жовтенького кольору.
Банку закрийте кришкою та залишіть цибулю маринуватися за кімнатної температури. Для маринування білої та синьої цибулі достатньо 1 години, для ріпчастої – 3 години, бо вона має більш інтенсивний гіркий смак. Якщо плануєте її одразу використовувати, то повністю злийте маринад та додайте до улюблених страв. Якщо ні, то переставте в холодильник разом з маринадом та зберігайте до 3 днів.
Раныше, “ВК” писав, як приготувати хумус за простим рецептом у 5 кроків.