Найбільший в Україні сад троянд на території Ботсаду Гришка відкрили для відвідувачів

Автор: Галина Ворона
18:11 24.05

Гордістю Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка є найбільший в Україні сад троянд. З 2006 року розарій ботсаду є об’єктом національного надбання. Від сьогодні ботсад відкриває розарій для відвідувачів, щоб усі охочі могли насолодитись цвітінням королеви квітів.

Найбільший в Україні сад троянд на території Ботсаду Гришка відкрили для відвідувачів
Світлодіодне освітлення

У саду троянд площею 3,5 га представлена колекція троянд із 26 видів, 11 форм та 530 сортів. 

У колекції є як старовинні сорти XVIII-XIX століть, так і сорти сучасної селекції відомих світових фірм.

Тут представлені всі існуючі нині садові групи (чайно-гібридні, флорибунда, мініатюрні, кучеряві, ґрунтопокривні, англійські, канадські, мускусні, ефіроолійні, старовинні) як в історичному плані, так і на рівні сучасних досягнень світової селекції. Окрасою колекції є сорти-гібриди троянд та гультемії. Відмінна риса цих сортів – темно-червона пляма у центрі квітки.

Колекція служить базою для здійснення різнопланових наукових досліджень та еталоном для проведення державного сортовипробування. Один з основних напрямків інтродукційної та селекційної роботи – зимостійкі троянди, які не потребують укриття в умовах полісся та лісостепу України.

На базі колекції троянд саду створено п’ять нових сортів – «Хортиця», «Граціозний Танець», «Акварель Роуз Парк», «Враження», «Вінтаж». Сорти можуть використовуватися для облаштування експозицій у ботанічних садах та зелених зонах антропогенних ландшафтів.

Зараз йде перше цвітіння, яке є найпотужнішим. У середині літа очікується друге, а у вересні – третє.

Читайте також: Святкове вбрання до Дня Києва: у кожному районі з’явились квіткові композиції за мотивами творів українських митців 

Нагадаємо,  у Добропарку незабаром стартує сезон лаванди, на відвідувачів чекають гектари ароматних полів і безліч фотозон.

Великий Київ у Google News

підписатися