“Нагадує тридцяті роки минулого століття”. Із окупованих територій масово вивозять зерно в Росію

Автор: Галина Ворона
13:19 01.05

Фермери, які перебувають на тимчасово окупованій території, масово скаржаться на викрадення зерна російськими загарбниками.

“Нагадує тридцяті роки минулого століття”. Із окупованих територій масово вивозять зерно в Росію

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики і промисловості. 

Увесь агробізнес, який традиційно спілкується між собою, знає про ці факти. Я особисто це чую від багатьох власників елеваторів, які перебувають на окупованих територіях. Йдеться про відвертий грабіж, який іноді навіть намагаються документально оформити, навіть скласти якісь акти. І це відбувається скрізь на окупованих територіях – особливий сплеск спостерігається протягом останніх двох тижнів”, – розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський в інтерв’ю телеканалу “Настоящее время”.

За його словами, все це нагадує тридцяті роки минулого століття і ще раз показує справжнє обличчя російського агресора.

Микола Сольський прогнозує, що така ситуація може загрожувати певними проблемами з продовольством на нині тимчасово непідконтрольних територіях.

На півдні скоро буде урожай пшениці. Але фермери в цій ситуації цілком можуть сказати: ось вам ключі від трактора – їдьте збирайте самі, якщо хочете”, – додав він.

На переконання Миколи Сольського, це шлях, який завершиться однозначно погано для окупантів.

Стосовно перебігу посівної на всій території України, то, як розповів Мміністр, з труднощами зараз стикаються фермери в усіх регіонах України – від Харківщини до Львівщини. Але всюди вони намагаються сіятися.

Аграрії впевнені в собі, в армії. У них такий же настрій підтримки, як у всіх громадян, які зараз виборюють свою незалежність. Вважаю, ті, хто приймає рішення сіяти, роблять абсолютно правильно, незважаючи на певні складності з логістикою зерна і наявністю пального, які наразі є“, – зазначив міністр.

Він додав, що війна в Україні та зумовлені нею проблеми з продовольством чим далі, тим відчутніше позначається на багатьох країнах світу і чи не на всьому Африканському континенті.

Читайте також: На Київщині аграрії посадять вдвічі менше картоплі

Нагадаємо, третину українських полів не засіють через війну.

Великий Київ у Google News

підписатися