Як повідомляє Мінветеранів, дві ділянки знаходяться у межах Гатненської територіальної громади, що на Київщині, поблизу села Мархалівка та Південного кладовища (Віта Поштова).
Загальна площа складає понад 265 гектарів, з яких більше 120 гектарів безпосередньо займатимуть поля для поховань, колумбарій, крематорій, релігійні споруди, музейний комплекс та інші об’єкти для забезпечення почесних поховань Захисників та Захисниць.
“Відтепер починається новий динамічний розвиток проєкту. Якщо раніше НВМК займалася проектуванням ділянки та плануванням наступних етапів, то фактично відсьогодні вже можуть розпочинатися підготовчі роботи до будівництва. Крім того, Мінветеранів вже розроблено проєкт порядку утримання та охорони НВМК, що встановлюватиме правила поводження, перебування, заборон, розміщень та облаштування місць поховань тощо. Наразі робота щодо НВМК перейшла від «кабінету» до будівельного майданчику”, — пояснив в.о. міністра у справах ветеранів Олександр Порхун.
За словами директора державної установи “Національне військове меморіальне кладовище” Ярослава Пронюткіна, ескізний проект розбито на кілька черг будівництва, які будуть будуватися не одна після одної, а паралельно.
Читайте також: 4 поширені питання про Меморіальне кладовище у Гатному: кого дозволять ховати, чи будуть портрети на могилах та конфлікт конфесій
Нагадаємо, Національно-військове меморіальне кладовище, розраховане на 50 тисяч поховань, хотіли побудувати у Биківні та обіцяли відкрити до кінця 2023 року. Київрада виділила під будівництво ділянку, проте згодом ідею відкинули. Причина – збереження лісу та задля відсутності змішування історичних контекстів.
У 2022 році пропонували розмістити об’єкт на території урочища “Лиса Гора” у Голосіївському районі Києва
Після повідомлення, що головний цвинтар розташують у Гатному, проти виступали родичі захисників – вони виходили з протестами у центр міста. Казали, що такий об’єкт має розташовуватися в межах Києва.
Наприкінці серпня в уряді повідомили, що Національне військове меморіальне кладовище, де будуть поховані українські Герої, які ціною власного життя боронили незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, планують створити на території Гатненської громади Фастівського району Київської області.