На журналіста «Великого Києва» було скоєно напад на Столичному ринку (ФОТО,ВІДЕО)

Автор: Злата Колос
15:55 06.02

Сьогодні на ринку “Столичний” на знімальну групу Інформаційного агентства «Великий Київ» було скоєно напад з боку охоронців. 

На журналіста «Великого Києва» було скоєно напад на Столичному ринку (ФОТО,ВІДЕО)

Журналіст Максим Юр‘єв та оператор, які є штатними працівниками інформаційного агенства,    виконували редакційне завдання для підготовки журналістського матеріалу. Зокрема, матеріалу про  ціни на ринку “Столичний” і як саме можна зекономити киянам.

Вже за декілька хвилин після початку зйомок, охоронці Столичного ринку цілим натовпом, без будь-яких пояснень, застосовуючи фізичне насильство, накинулися на знімальну групу “Великого Києва“ та почали перешкоджати їх законній професійній діяльності журналіста. Вони випхали журналіста та оператора з ринку. Хоча ринок – це публічне місце, де журналіст або будь-який громадянин має право проводи відеозйомку.

Крім того, охоронці також вихоплювали телефони у пересічних громадян – свідків конфлікту, які   були обурені поведінкою охоронців Столичного ринку.


Охоронці відмовилися показувати документи, які б засвідчували їхні особи та приналежність до виконання якихось дій на ринку. На відео нападу видно, що  на голові охоронців щільно натягнуті капюшони та бафи, що значно ускладнює встановлення їх особистості. 


Наразі журналіст викликав поліцію та складає заяву про кримінальне правопорушення. Зокрема, охоронці ринку «Столичний» порушили ч. 3 ст. 171 Кримінального кодексу України (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів за попередньою змовою групою осіб”), а також ч. 4 ст. 345-1 КК України (“Погроза або насильство щодо журналіста, вчинені організованою групою”).

Крім того, стаття 34 Конституції України гарантує кожному громадянину право вільно збирати, зберігати, використовувати й поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб на свій вибір. Як відомо,  умисне перешкоджання законній   професійній    діяльності журналістів  та/або   переслідування   журналіста   за   виконання професійних обов’язків, за критику  тягне за собою відповідальність згідно із законами України. 

Нагадуємо, 2 лютого Верховна Рада України підтримала в другому читанні і в цілому законопроєкт про значне посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів – штрафи до 51 тис. гривень або навіть позбавлення волі на термін до 15 років.

Інформаційне агенство «Великий Київ» звертається до Міністерства внутрішніх справ з проханням внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінальне правопорушення за ст. 171 Кримінального кодексу України щодо охоронців ринку “Столичний” які перешкоджали законній  діяльності журналістів та застосували щодо них фізичне насильство. 

Також Інформаційне агенство звертається до Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова стосовно випадку  перешкоджання журналістській  діяльності та насильницьких дій щодо наших працівників,  та просить взяти даний інцидент  під особистий контроль.

До слова, кримський активіст Володимир Балух ,  якого знайшли вранці 8 вересня побитим у Гідропарку  (йому зламали руку та ключицю та нанесли тяжку черепно-мозкову травму),  майже півтора місяці лікувався після нападу. Відомо, що він успішно завершив реабілітацію тривалістю три місяці.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...