На виставку Сальвадора Далі треба йти всім. У Київ привезли геніальні картини – репортаж

17:56 11.06.2020

Виставка справжніх робіт Сальвадора Далі відкрилась в Києві. Немає абсолютно ніякої різниці, розбираєтесь ви в мистецтві чи ні, ця виставка – це можливість чудово провести час.

На виставку Сальвадора Далі треба йти всім. У Київ привезли геніальні картини – репортаж

Мистецтва боятись не треба. 

Більшість з нас, читаючи опис до виставки подумки ставили їй мінус, дізнавшись, що гравюри слугують ілюстраціями до роману Франсуа Рабле “Гаргантюа і Пантагрюель”. 

Скажімо так – це навряд чи та книга, яку читав кожен киянин 🙂 В такому разі, можна було б подумати: “Для чого йти на виставку ілюстрацій роману, про який я нічого не знаю?”. 

Але в цьому і суть образотворчого мистецтва – в будь-якому випадку ми побачимо для себе щось, і зовсім не обов’язково прив’язувати це до конкретного твору. 

Ідучи на цю виставку (а на неї безумовно варто сходити), треба знати тільки одне – Сальвадор Далі – сюрреаліст. 

Сюрреалізм означає все дивне; те, що не можливо пояснити раціонально, що не має причинно-наслідкового зв’язку. Затямивши це, можемо приступати до гравюр. 

Дивні фігури, що перетікають одна в одну, гриби і, звісно ж, пеніси – сюрреалізм, як він є. 

Характерною рисою творчості Далі є різні тілесні акценти, фігури, окремі органи, а також рідини. Вони часто зустрічаються і на його олійних картинах. 

Це – цікавий і характерний приклад – якийсь незрозумілий відросток, що перетворюється на обличчя, а обличчя перетворюється на равлика на листку.

Сюрреалісти брали за еталон людські сни, як образи протікають в них і наскільки вони некеровані та дивні. 

Отож, і виходить, що сюрреалізм – це наче яблуко з руками в дивних капцях, з вусами-хоботами, що крокує на голові в величезного орла… В компанії зі слоном, в якого не слонове тіло. 

Чи, наприклад, ця гравюра. Просто звернімо увагу на гирю в правому нижньому куті гравюри – це гиря, що поступово перетворюється на рій мух (ну, умовно мух) і зникає. Схоже на те, коли нам приснився цікавий сюжетний детальний сон, і коли ми тільки прокинулись – ми його пам’ятаємо, а потім раптово забуваємо назавжди. 

Які емоцій повинні викликати в нас такі малюнки? 

Це ніби і не драматично, і не сумно, і не надто смішно (хоча дещо, все ж, смішно), і не те щоб дуже естетично тому сенсі слова, до якого ми звикли. Це не красиві озера, не гори і не витончені пейзажі. То які ж емоції в нас повинні виникати? 

Скажімо, від зображення члена, що грає на якійсь умовній сопілці? 

Крім того, зауважмо й те, що крайня лінія ліворуч повторює обриси облииччя у профіль – можна розпізнати ніс, вуса, язик, бороду. 

І що це вбіса означає? 

Сюрреалізм – це ребус. Він має безкінечну кількість відповідей, сюжетів та комбінацій, і кожна з них – правильна, виграшна. 

Як діти вперше роздивляються себе в дзеркалі і намагаються зрозуміти, що ж воно таке, і їм щиро цікаво, на таке ж відчуття спрямований і сюрреалізм. Його хочеться роздивлятись, складати свої, нові сюжети і свої трактування. 

Абсолютно неважливо, що там писав Рабле у своєму романі. Ми бачимо те, що бачимо і розуміємо це так, як розуміємо – і це просто чудово. 

Зверніть увагу: аукціонний дім “Золотое Сечение” знаходиться за адресою вул. Первомайського, 4. 

У Google maps адреса “Золотого Сечения” відображається як вул. Старонаводницька, 29 – ця адреса хибна.

Скільки коштує: вхід на виставку – безкоштовний. 

Скільки ще триватиме: до 26.06. 2020. 

Читайте також: Дивні картини на Пушкінській – очі, моря та солдати. 10 причин піти в галерею – репортаж

Про решту цікавих подій в Києві на ці вихідні ви можете дізнатись з нашої афіші.

Великий Київ у Google News

підписатися