На виставці Zемля у Києві будемо нюхати аромати землі і шукати нові сенси

Автор: Леся Москаленко
22:57 13.11.2021

Бачити, Чути, Відчувати, Смакувати, Вдихати – з таких розділів буде складатися унікальна інтерактивна вставка Zемля: неймовірна Україна, яка стартує у Києві на ВДНГ 18 листопада і триватиме до 25 листопада.

На виставці Zемля у Києві будемо нюхати аромати землі і шукати нові сенси
Світлодіодне освітлення

Креативна агенція Postmen, яка виграла тендер Міністерства культури та інформаційної політики на цей проєкт, відома своїм небанальним підходом до подій, які вони організовують. Попередні проєкти, над якими працювала агенція – «Леся Українка: 150 імен» та фандрейзинговий проєкт «Зерна правди» присвячений жертвам голодомору, стали знаковими культурними подіями останніх років.

Проєкт Zемля з’явився як частина проєктів, присвячених 30-річчю Незалежності України.

Як він народжувався, «Великому Києву» розповів Ярослав Ведмідь, керівник і засновник агенції Postmen.

ярослав ведмідь виставка земля на вднг

«Таке ми робимо вперше і самі зараз у передчутті чогось надзвичайного, – каже Ярослав, –  готуючи виставку, ми думали, у чому неймовірність нашої землі та як її передати. Адже вимір слова «земля» дуже великий для українців. Це і планета, і наш край, наше коріння, і просто ґрунт, а також те, за що люди сторіччями стояли, вмирали, що ламало людські долі. В Україні завжди все крутилося навколо землі і це поняття стало досить важким. Зі своїм проєктом ми хочемо знайти новий вимір поняття землі, легший, модерний, хочемо вирватися з полону старих смислів. Наш проєкт, це не просте дійство «вау-формату» після якого людина вийде і запитає себе, а що я тут робив і що мені залишила ця подія. Ми хочемо зробити не одноразовий культурний продукт, а такий, який житиме довго. Який після Києва поїде подорожувати Україною, а потім, може, і за кордон. Адже, такі проєкти – це експорт нашого культурного продукту. Для їх подальшого масштабування можна можна залучати спонсорів і  приватні кошти».

Проєкт Zемля, це не дійство для пошуку єдиного правильного визначення, чим же є для нас земля. Вона так і називається  «виставка-досвід» і цей досвід буде у кожного відвідувача свій.

Виставка працюватиме у вуличному форматі, її експозиція, це мультимедійні стенди. Кожен розділ виставки буде інтерактивним, щодня відбуватимуться майстер-класи, обговорення, екскурсії, які проводитимуть Ярослав Ведмідь та куратор виставки Євгеній Станісевич. У зоні «Просвіта лаунж» можна буде послухати і завантажити подкасти від експертів. Завершуватиметься маршрут у розділі «Гра», де кожен зможе узагальнити свої пізнання і отримати подарунки на згадку.

Зараз в команді проєкту задіяні досить несподівані фахівці. Наприклад, геологи, які збирають зразки ґрунту з різних куточків країни, картографи, що допоможуть відтворити межі і кордони нашої землі за багато століть, а ще – парфумери, які зараз чаклують над запахами землі. Уявляєте собі аромат «Земля після зливи»? Або «Земля, нагріта сонцем»? Не виключено, що після виставки хтось запустить таку лінійку парфумів.

Окрім парфумів, ще одна знахідка виставки – квитки, що проростають. Кожен відвідувач, зможе посадити свій квиток в землю прямо на виставці, або вдома. І він проросте квітами, а може, редискою. Залежно від того, яке насіння сховане у квиток.

Дорослі і малі відвідувачі виставки зможуть не лише побачити плоди землі у літературі та творах мистецтва, а і зробити тематичний принт на згадку. Для виготовлення принтів потрібно прихопити з собою одяг чи шопери, на які ви хочете нанести зображення. 

«Відкриття виставки о 19.00 18-го листопада буде неймовірним, – обіцяє Ярослав Ведмідь, – ми покажемо фільм Довженка «Земля» із саундтреком електронного гурту «Запаска». Буде концертна атмосфера, адже музика виконуватиметься наживо, а все дійство – просто неба. Школа Довженка, його монтаж, це вже сам по собі модерний продукт і електронна музика дуже цікаво лягає на картинку. Приходьте! Вхід безкоштовний, реєстрація не потрібна, єдина вимога до відвідувачів – сертифікат про вакцинацію від COVID-19 або ПЛР-тест».

Читайте також: Як далеко з Києва до Полярного сяйва

Нагадаємо, у Музеї Гончара вперше відкрилась віртуальна виставка. Її присвятили до 110-річчя з дня народження засновника музею.

Великий Київ у Google News

підписатися