За технікою виконання скульптура керамічна, декорована кольоровими емалями на бетонній основі з металевим армуванням. Композиція формувала унікальність локації та урізноманітнювала масив з типовими панельними будинками. Авторка скульптури – Любов Муравйова.
Керамічна композиція знаходиться на Проспекті Свободы, 26.
Про руйнування унікальної керамічної композиції повідомили у групі “Клуб корінного киянина”.
“Зараз стало помітним, що керамічні модулі поступово відшаровуються і звисають шматками на арматурі, які можуть скоро остаточно відвалитися. Поряд купи сміття”, – наголосии у пабліку.
У спільноті вважають, що унікальним керамічним фігуркам Виноградаря ще можна подарувати друге життя та відновити. Однак без реставрації композиція поступово перетворяться на купи уламків, а територія довкола на стихійне сміттєзвалище.
“Благоустрій – це не тільки робити щось нове, але й підтримувати та відновлювати існуючі цінні складові середовища. Так у нас часто створювався новий сквер чи дитячий майданчик, і далі все залишалось напризволяще: міські меблі, фонтани, скульптури, мурали і подібне – все поступово облуплюється, відвалюється, щезає частинами”, – зазначили у групі “Клуб корінного киянина”.
Також на Виноградарі є й інші скульптури Муравйової: “Казка” на вулиці Світлицького (1974), “Літній день” та “Океан” на проспекті Свободи (1976), “Ніч Купала” на проспекті Гонгадзе (1990), “Знаки Зодіаку” на проспекті Європейського Союзу, “Мелодія землі” на вулиці Порика. У 1993 році художниця переїхала у США.
Ландшафтний дизайн Виноградаря проєктував український архітектор Едуард Більський.
Дивіться також: Храм науки став “заброшкою”: у Києві стоїть пусткою та руйнується унікальний палац
Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення росіян ремонтні та реставраційні роботи у Гостинному дворі не проводяться. Територію заливають дощі. Тим часом місто та Мінкульт з’ясовують, кому підпорядкована будівля. Якщо вчасно не повернуться до відновлення об’єкта, цінна пам’ятка архітектури та окраса Києва зруйнується.