На тлі безробіття українці не хочуть працювати за 6-8 тис. грн

12:23 01.05.2020

Український уряд обіцяє створити півмільйона робочих місць для тих, хто втратив роботу через пандемію коронавірусу. Зокрема, на підприємствах ЖКГ із зарплатою 6-8 тисяч гривень. На що саме можуть розраховувати безробітні та чи працюватимуть українці за таку зарплатню?

На тлі безробіття українці не хочуть працювати за 6-8 тис. грн

За різними даними, влітку в Україні може з’явитися понад три мільйони безробітних. Це робітники, яких вже звільнили або звільнять після виходу з неоплачуваної відпустки та плюс заробітчани, що повернулися з закордону, пише DW.

“Київзеленбуд” міг би прямо зараз взяти на роботу не менше п’ятисот працівників-озеленювачів, прибиральників, лісників і тих, хто вміє вправлятися, приміром, з бензопилами. Проте бажаючих працевлаштуватися на вільні вакансії немає. Навіть на тлі безробіття, яке виникло внаслідок закриття на карантин більшості підприємств, українці не готові працювати за 6-8 тис.грн.

Якщо ми говоримо про ініціативу уряду в 6 тисяч гривень, для працівника, який працював в тій самій Польщі чи Німеччині та заробляв по 1000 євро, то звичайно ж це великий дисонанс і він просто не піде. Йому краще сидіти вдома й отримувати 4200 грн допомоги по безробіттю і не йти працювати за 6 тис.”, – зазначає в.о. директора “Київзеленбуду” Олексій Король.

Де хто підтримує рішення, але більшість опитуваних киян критикують ініціативу уряду:

“Створюють армію рабів, які будуть працювати за тарілку супу”, – кажуть вони.

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Раніше були названі 25 найбільш затребуваних професій Києва під час карантину.

Великий Київ у Google News

підписатися