На території ВДНГ може з’явитися великий паркан, а дорога буде перекрита

18:46 21.10.2020

Уже скоро на частині території ВДНГ може з’явитися великий паркан, а дорога з Голосіївського проспекту буде перекрита. Усе через дії приватної компанії, що намагається через суд привласнити земельну ділянку “Експоцентру”.

На території ВДНГ може з’явитися великий паркан, а дорога буде перекрита

Про це повідомляється на сторінці ВДНГ у Facebook.

“Приватна компанія здійснила рейдерський захват території Експоцентру. Ми подали апеляцію й готові боротися за право користуватися як своїм основним транспортним в’їздом на територію, так і ключовою автомобільною артерією ВДНГ – внутрішньою господарською дорогою”, – йдеться в повідомленні.

Розгляд скарги запланований на 4 листопада в Північному апеляційному господарському суді.

Як пише 24 канал, річ у тому, що компанія “Віді-Мистецтво” володіє нежитловим будинком на території Експоцентру. Вже декілька разів ця фірма зверталася до ВДНГ з пропозицією укласти договір так званого “особистого земельного сервітуту”. Юридично це документ, що дозволяє проходити та проїжджати через чужу земельну ділянку, а також користуватися лініями електропередачі, зв’язку, трубопроводами, тощо. Водночас “Віді-Мистецтво” за допомогою договору хоче фактично забрати з володіння ВДНГ територію площею понад 1 га. 

Зазначається, що укладання цього документа унеможливлює проведення масових заходів, адже на цій території сьогодні розміщуються експозиції виставок та локації фестивалів. Крім того, ВДНГ та його відвідувачі (приблизно 4,5 мільйони людей на рік) не зможуть користуватися дорогою від заїзду з Голосіївського проспекту, яка є шляхом до абсолютно всіх павільйонів, будівель та споруд Експоцентру. Саме цю дорогу хоче забрати “Віді-Мистецтво” та використовувати її виключно для власних цілей. Попри абсурдність та очевидну незаконність власних намірів, компанія у серпні звернулася до суду, який вирішив, що договір про сервітут вже є укладеним, а згода ВДНГ не потрібна.

Нагадаємо, на ВДНГ відкриється шокуюча виставка “Всесвіт тіла: Всередині тварин” (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися