Про це повідомила пресслужба КМДА із посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Києві.
Протягом травня було розпочато 107 перевірок автозаправних станцій. Станом на 6 червня завершено 56 перевірок столичних АЗС, на 36 автозаправних станціях виявлено низку порушень.
“За результатами 33 перевірок встановлено, що суб’єкти господарювання мають необґрунтовано одержану виручку на загальну суму 707 015 грн. Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення», застосовано адміністративно-господарські санкції – вилучення необґрунтовано одержаної виручки та штраф у розмірі 100 відсотків необґрунтовано одержаної виручки. Таким чином, загальна сума складає 1 414 029 грн“, – йдеться у повідомленні.
За результатами ще трьох перевірок було встановлено порушення п. 4 ч. 1 ст. 20 того ж закону, а саме створення перешкод посадовим особам, за що передбачено штраф у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Загальна сума штрафів склала 102 тис. грн.
Читайте також: Дизельне паливо зникає з великих мереж АЗС
За підсумками 20 перевірок порушень законодавства не встановлено. Нині триває 27 перевірок, про результати буде повідомлено додатково.
Нагадаємо, з кінця квітня в Україні почався дефіцит палива на АЗС. З метою вирішення проблеми 29 квітня уряд підвищив граничні ціни на бензин і дизельне паливо на 40-43%.
17 травня уряд призупинив цінове регулювання на ринку палива. За оцінками Кабміну, після цього рішення очікувані граничні ціни на дизельне паливо будуть не вище 58 грн за літр, а ціни на бензин – не вище 52 грн за літр. При цьому в Мінекономіки заявляють, що вартість «звичайного» бензину в Україні не має перевищувати 39,86 грн/літр.
Столична влада раніше заявляла, що “до кінця травня в Києві не буде проблем з пальним“. Втім, дефіцит пального все ще відчуваєтться.
Читайте також: Нові ліміти: скільки пального можна купити на АЗС в Україні