На столичній митниці затримали 2 тонни хімікатів з Росії

Автор: Тетяна Сененко
12:46 19.08

Київська митниця вилучила близько 2 тонн хімічних речовин – поверхнево-активних засобів (ПАЗ), – що входять до переліку товарів, заборонених до ввезення в Україну походженням з Російської Федерації, при спробі ввезти їх за «липовими» документами.

Про це повідомляє пресслужба Київської митниці

Із Росії на адресу однієї з фармацевтичних компаній в Україні надійшла партія товару хімічної промисловості в резервуарах, загальною вагою майже 2 тонни та вартістю близько 200 тис. грн.

У декларації, наданій для митного оформлення в Київській митниці, декларантом товар класифіковано за кодом УКТЗЕД, що не підпадає під жодні заборони на ввезення. Це ж підтверджували і надані в митницю товаросупровідні документи.

Однак, під час аналізу попередніх митних оформлень київськими митниками встановлено, що ця фармацевтична компанія вже імпортувала такий товар, але за іншим кодом УКТЗЕД та в іншій митниці.

Читайте також: Європейський Союз: Контрабанда пожирає можливості України

Дослідження зразків товару дозволило встановити, що товар слід класифікувати за тим кодом УКТЗЕД, за яким фармкомпанія ввозила його раніше, а саме як поверхнево-активні засоби. Проте, віднедавна ввезення товару за цим кодом заборонено – товар внесено до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України.

Таким чином, при митному оформленні підприємство вдалося до маніпуляцій з інформацією та документами задля безперешкодного ввезення забороненого товару.

Наразі Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст.483 Митного кодексу України, товар вилучено, а справу буде скеровано до суду. 

Нагадаємо, раніше насіння елітних сортів канабісу намагався відправити до США, Росії та Казахстану уродженець Волинської області. За висновком експертів, вартість цього посівного матеріалу становить три мільйони гривень. Усього волинянин намагався надіслати іноземним «городникам» 18 тисяч насінин коноплі з вмістом небезпечних психотропних речовин, обіг яких у нашій країні заборонено.

Великий Київ у Google News

підписатися