На проєкті Великого Герба, поданому Зеленським, обидві лапи у лева – ліві

Автор: Галина Ворона
13:45 01.07.2021

Лев на проєкті Великого Герба України, який пропонує затвердити президент Володимир Зеленський, має проблеми із нижніми кінцівками: у нього дві ліві лапи і замало “пальців”.

На проєкті Великого Герба, поданому Зеленським, обидві лапи у лева – ліві

Таку анатомічну особливість помітили користувачі соцмереж.

Так, “великий палець” на обох лапах намалювали з однієї сторони, хоча вони мають “дивитися” один на одного. Крім того, у лева чомусь всього чотири “пальці” на кожній нозі, а має бути п’ять.

Зауважимо, саме це зображення президент Володимир Зеленський пропонує затвердити як Великий герб України – відповідний законопроєкт він вніс до Ради 28 червня.

29 червня текст законопроєкту і запропонований варіант зображення з’явилися на сайті парламенту. В додатку до законопроєкту міститься таке зображення:

Це один з варіантів, розроблених у 90-х колективом під керівництвом Олександра Івахненка, доопрацьований Сергієм Якутовичем. Ця версія в липні 2009 року була затверджена Кабінетом Міністрів. Відтоді ескіз так і не був розглянутий Верховною Радою.

Цікаво, що восени 2020 року Кабінет Міністрів провів конкурс на найкращий ескіз Великого герба із премією в розмірі 100 тисяч. Його переможця фахове жюрі обрало у  листопаді 2020. Першу премію отримав проект Олексія Кохана – він, за рішенням жюрі, був найкращий серед 112 робіт.

От тільки не всі українці оцінили новий проєкт Великого герба по заслузі – користувачі соцмереж не зговорюючись вирішили “вдосконалити” його і додати нових символів на свій розсуд. 

Читайте також: Проєкт Великого герба: соцмережі сміються, фахівці критикують 

Великий Київ у Google News

підписатися