Проєкт Великого герба: соцмережі сміються, фахівці критикують

16:53 20.11.2020

Фахівці беруться за голову, а соцмережі вибухнули після оголошення переможця конкурсу на ескіз Великого герба України. Ми зібрали найцікавіші меми із соцмереж, поцікавились думкою фахівців і з’ясували, чому ж переміг саме даний проєкт.

Проєкт Великого герба: соцмережі сміються, фахівці критикують

Переможців конкурсу визначало фахове журі на чолі з автором Малого герба Андрієм Гречило. Як запевнив міністр культури Олександр Ткаченко, усі члени жюрі є фахівцями з геральдики, історії, юриспруденції та мистецтвознавства. Очільник МОН навіть подякував членам журі “за фахову роботу з оцінки ескізів”.

От тільки не всі українці оцінили новий проєкт Великого герба по заслузі – користувачі соцмереж не зговорюючись вирішили “вдосконалити” його і додати нових символів на свій розсуд.

Меми із соцмереж

Не втрималась від тролінгу навіть “Укрпошта”.

Що кажуть фахівці

Звісно, можна сказати, що народ дурний і не розуміється у таких високих матеріях, як геральдика. Ан ні – доктор історичних наук, знаний фахівець з геральдики Олег Однорожченко також вважає що даний проєкт не заслуговує стати Великим гербом. Він пояснив що до чого у розлогому повідомленні, все його проаналізувати не зможемо, але виберемо головне.

За словами Однорожченка, справа навіть не у доволі спрощеному виконанні фігур-щитотримачів та не зовсім доречному використанні архангела Михаїла як щитотримача, а у тому, що даний проєкт – просто розширена версія малого герба зі щитотримачами, що його аж ніяк не можна вважати геральдично довершеним.

Річ у тім, що головними позащитовими елементами великого (повного) герба є шолом, корона, нашоломник. Решта є другорядними, в т.ч. щитотримачі, підставки, стрічки, хоругви і т.д. Великий герб обов’язково повинен містити хоча б один з головних елементів, наприклад шолом або корону. Якщо цього немає, то герб не можна вважати великим. Оголосити звісно ніхто не може завадити”, – пояснює фахівець.

Які вади знайшли у проекті “переможця”

  • примітивізм зображення
  • надмір декоративних елементів
  • перевернуте колосся
  • помилкове зображення архангела з кривим мечем (мав би бути з палаючим) і в дитячих гольфах
  • щитотримачі топчуть стрічку в національних кольорах
  • козака зображено не в одязі 17 – 18 століть а в театральному наряді 20 століття хору імені Вєрьовки, в надмір широких червоних шароварах

Де ж собака порилась

Чому ж переміг саме даний проект – пояснив колишній нардеп Ігор Мосейчук.

За його словами, Андрій Гречило, який наразі є головою журі нинішнього конкурсу, був консультантом Олексія Кохана при створенні ним проекту герба на конкурс 1997 року. Саме цей же проект без жодних змін подано й на конкурс 2020. Тобто фактично голова журі присудив перше місце своєму ж проекту, в створенні якого свого часу брав участь. А друге і третє – іншому своєму співавтору, а за одно куму та бізнес-партнеру Іванові Турецькому.

Кабінет міністрів та Верховна рада України не мають жодного а ні юридичного, а ні морального права затверджувати проект великого державного герба України який конкурсна комісія визначила «переможцем» конкурса шляхом кумівства та корупції. Я вже мовчу про несмак та порушення геральдичних правил. Результати цього псевдоконкурсу мають бути скасовані! Досить чудувати світ! Готую відповідну заяву до антикорупційних правоохоронних органів!” – додав політик.

Нагадаємо, новий великий Державний Герб обрано. Першу премію отримав проект Олексія Кохана – він, за рішенням жюрі, був найкращий серед 112 робіт. Наступний крок – Мін’юст підготує проект Закону України “Про державні символи”, який передадуть парламенту. Якщо депутати підтримають цей вибір конституційною більшістю – відповідний ескіз буде офіційно оформлений, як великий Державний Герб.

Великий Київ у Google News

підписатися