На підтримку відновлення Стіни пам’яті відбудеться благодійна екскурсія Байковим кладовищем

Автор: Галина Ворона
16:27 23.11.2021

У Києві відбудеться благодійна екскурсія Байковим кладовищем на підтримку відновлення Стіни Пам’яті. Усі охочі прогуляються стародавнім цвинтарем Києва, побачать скульптури та склепи, яким майже 200 років, поховання видатних особистостей України та дізнаються маловідомі факти про них. Також почують історію одного з наймасштабніших меморіалів світу — Стіни Пам’яті, варварськи знищеного радянською владою.

На підтримку відновлення Стіни пам’яті відбудеться благодійна екскурсія Байковим кладовищем
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляється на сайті агенції “Капітан Київ”, які організовують захід у партнерстві з Фондом збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка АРВМ.

Вхід на екскурсію — за благодійними внесками. Відвідати її зможуть усі охочі, попередньо зареєструвавшись за посиланням.

Усі зібрані кошти будуть передані фонду АРВМ на підтримку проекту по відновленню Стіни Пам’яті.

Екскурсія відбудеться 28 листопада о 12:00. Місце зустрічі: ст. м. «Палац Україна», вул. Велика Васильківська, 116.
ВХІД: за благодійними внесками.

Читайте також: На Байковому кладовищі відновлюють Стіну пам’яті (ФОТО)

Довідково. Стіна Пам’яті – наймасштабніший твір українського монументального мистецтва. Ця просторова архітектурно-скульптурна композиція присвячена темі життя і смерті та насичена багатозначними метафорами і символами.

Художники-монументалісти Ада Рибачук і Володимир Мельниченко працювали над композицією 13 років – із 1968 до 1981. Горельєф був завдовжки 213 метрів і заввишки від 4,5 до 16 метрів. Загальна площа – 2 тис. кв. м. 1982 року, коли Стіна була майже готова, радянська влада поховала рельєфи під шаром бетону як такі, що не відповідали принципам соціалістичного реалізму. Упродовж трьох місяців на майже готову композицію вилили 300 самоскидів цементного розчину.

Нагадаємо, на Майдані Незалежності відкрили унікальну виставку-комікс про Революцію Гідності

Великий Київ у Google News

підписатися